Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Moody’s paaugstina Citadeles kredītreitingu līdz Baa2
Emitents Citadele banka, AS (2138009Y59EAR7H1UO97)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2021-09-14 09:17:42
Versijas komentārs
Teksts

2021. gada 13. septembrī starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody’s paaugstināja AS “Citadele banka” kredītreitingu, piešķirot Baa2 reitingu ar stabilu nākotnes prognozi.

Paaugstinot bankas Citadele kredītreitingu, Moody's ir ņēmis vērā pastāvīgu uzlabojumu Citadeles maksātspējas rādītājos, bankai būtiski samazinot slikto kredītu īpatsvaru, augstāku kapitalizācijas veidošanu pēc SIA UniCredit Leasing iegādes, un bankas darbības vides uzlabošanos.

2021. gada pirmajā pusgadā Citadeles grupas kapitāla pietiekamības rādītājs (CAR, ieskaitot perioda rezultātu) bija 19.4%, noguldījumi bija 3.8 miljardi eiro un neto kredītportfelis sasniedza 2.5 miljardus eiro. Aktīvu kvalitāte turpināja uzlaboties, un slikto kredītu rādītājs (NPL) uz 2021. gada 30. jūniju bija samazinājies līdz 3.4%, salīdzinot ar 4.1% gadu iepriekš un 9.1% uz 2018. gada beigām. Grupas neto peļņa sasniedza 32.6 miljonus eiro.

Par banku Citadele

Citadeles misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem un biznesam visā Baltijā vairāk iespēju.

Līdzās klasiskajiem bankas pakalpojumiem Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu: sākot ar mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķiniem un zibmaksājumiem, un beidzot, kā pirmie Baltijā, piedāvājot atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un uz mobilā tālruņa numuriem.

Citadele ir otra lielākā banka Latvijā pēc aktīviem. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

 

         Ilona Frīdmane
         Investoru attiecību vadītāja
         Mob. tālrunis: +371 29483327
         IR@citadele.lv

Pielikumi