Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Noslēdzies AS „Grindeks” darījums par „HBM Pharma” s.r.o. iegādi
Emitents Grindeks, AS (5299006DWR32NKWM1O86)
Veids 3.1. Papildu regulētā informācija, kas ir jāatklāj saskaņā ar dalībvalsts tiesību aktiem
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2018-06-25 16:38:41
Versijas komentārs
Teksts

AS „Grindeks” informē, ka 2018. gada 21. jūnijā ir pabeigts HBM Pharma s.r.o. (Slovākija) 100% kapitāla daļu iegādes darījums no „Dashdirect Limited” (Kipra) par kopējo summu EUR 18,2 milj. euro, kuru AS „Grindeks” ir pilnībā samaksājusi saskaņā ar līguma noteikumiem.

Uzņēmuma HBM Pharma s.r.o. (Slovākija) pamatdarbība ir medicīnisko preparātu ražošana, un AS „Grindeks” ar to ir noslēgusi ilgtermiņa līgumu par zāļu ražošanu injekciju formā.

Tādējādi „Grindeks” koncernā ietilpst četri meitasuzņēmumi – AS „Tallinas farmaceitiskā rūpnīca” (Igaunija), AS „Kalceks” (Latvija), SIA „Namu apsaimniekošanas projekti” (Latvija) un „HBM Pharma” s.r.o. (Slovākija).

 

Par AS „Grindeks”
„Grindeks” ir starptautisks farmācijas uzņēmums, kura galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. „Grindeks” koncernā ietilpst četri meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Slovākijā; pārstāvniecības atvērtas 12 valstīs.

„Grindeks” specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo, pretvēža medikamentu un gastroenteroloģisko līdzekļu terapeitiskajās grupās. Uzņēmuma produktu klāstu veido oriģinālprodukti Mildronāts® (meldonijs*) un Ftorafur® (tegafūrs), patentbrīvie medikamenti, uztura bagātinātāji, kā arī aktīvās farmaceitiskās vielas.

  1. gadā uzņēmuma produkcija eksportēta uz 77 valstīm un veidoja 92,5% no kopējā apgrozījuma. Nozīmīgākie „Grindeks” tirgi ir Eiropas Savienības valstis, Krievija un pārējās NVS valstis, ASV, Kanāda, Japāna un Vjetnama.

Lai palielinātu ražošanas jaudas un uzlabotu infrastruktūru, pēdējo 15 gadu laikā uzņēmums ir realizējis virkni vērienīgu investīciju projektu, investējot attīstībā gandrīz 100 milj. eiro.

*Brīdinājums: meldonijs ir iekļauts sportā aizliegto vielu sarakstā.

 Kontakti:
Laila Kļaviņa, AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja
Tel.: 67083370, 29256012
fakss: 67083505
E-pasts: laila.klavina@grindeks.lv 
www.grindeks.lv

Pielikumi