|
Teksts
|

Olainē, 2017. gada 31. maijā
„Olainfarm” koncerna realizācija
pirmajā ceturksnī sasniegusi 28,6 miljonus
eiro
“Olainfarm” koncerna realizācija 2017. gada pirmajā ceturksnī
sasniedza 28,6 miljonus eiro, kas ir par 9% vairāk nekā šajā
periodā pērn. Tīrā peļņa bija 3,7 miljoni eiro, kas ir par 18%
vairāk nekā 2016. gada pirmajā ceturksnī. Lielākie noieta tirgi
šajā laikā bija Krievija, Latvija, Baltkrievija, Ukraina un
Nīderlande. Realizācijas ziņā šis bija pats labākais pirmais
ceturksnis un kopumā otrs labākais ceturksnis “Olainfarm”
vēsturē.
2017. gada pirmajā ceturksnī turpināja pieaugt “Olainfarm”
realizācijas apjomi visos tā galvenajos noieta tirgos, izņemot
Ukrainu, kurā tie samazinājās par 59%, un Kazahstānu, kur tie
samazinājās par 21%, salīdzinot ar 2016. gada pirmo
ceturksni. Visstraujākais realizācijas pieaugums 2017. gada
pirmajos trīs mēnešos ir vērojams Gruzijā, kur tās apjoms
palielinājies par 694%, Nīderlandē – par 271%, Itālijā – par 120%,
un Vācijā, kur tā palielinājusies par 99%.
Šajā laikā ir notikušas būtiskas izmaiņas uzņēmuma pieprasītākajos
produktos, jo par pieprasītāko ir kļuvis šķīstošais furagīns,
antibakteriālais līdzeklis, kas tiek pārdots ar nosaukumiem
“Furamag” un “Furasol”, otro vietu ieņem ilggadējais pārdošanas
līderis, medikaments nervu sistēmas veselībai “Neiromidin”.
Pagājušā gada pirmā ceturkšņa pieprasītākais produkts, medikaments
nervu sistēmas veselībai “Adaptol” ieņem trešo vietu. 2017. gada
pirmajā ceturksnī ir izlīdzinājies pieprasītāko produktu īpatsvars,
jo vadošais medikaments aizņem tikai 16% no kopējā realizācijas
apjoma.
2017. gada pirmajā ceturksnī tika veiksmīgi noslēgta produktu
reģistrācija Armēnijā, Albānijā un Azerbaidžānā. Reģistrācijas
procesi turpinās Armēnijā, Turcijā, Mjanmā, Kamerūnā un Vjetnamā,
tie ir uzsākti Nepālā. Šajā laikā ir pabeigts darbs pie uzņēmumam
jaunu pretvēža un prettuberkulozes vielu sintēzes.
AS „Olainfarm” 2017. gada darbības plāns, kuru piedāvāts
apstiprināt akcionāru pilnsapulcei 2017. gada 1. jūnijā, paredz, ka
koncerna apgrozījums 2017. gadā tiek plānots 127 miljonu eiro
apmērā, bet tīrā peļņa – 15,5 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar šo
neauditēto 2017. gada pirmā ceturkšņa pārskatu gada realizācijas
plāns ir izpildīts par 23%, bet gada peļņas plāns – par
24%.
|
Saīsinātais
konsolidētais finanšu stāvokļa pārskats
|
Koncerns
|
| |
|
31.03.2017
|
31.12.2016
|
| |
|
EUR
'000
|
EUR
'000
|
| |
AKTĪVS
|
|
|
|
ILGTERMIŅA
IEGULDĪJUMI
|
|
|
|
Nemateriālie
aktīvi
|
33
174
|
31
860
|
|
Pamatlīdzekļi
|
40
830
|
40
943
|
|
Ieguldījuma
īpašumi
|
1
963
|
1
963
|
|
Ilgtermiņa
finanšu ieguldījumi
|
7
374
|
6
514
|
| |
KOPĀ
ILGTERMIŅA IEGULDĪJUMI
|
83
341
|
81
280
|
|
APGROZĀMIE
LĪDZEKĻI
|
|
|
|
Krājumi
|
24
866
|
24
011
|
|
Debitori
|
35 599
|
36
124
|
|
Nauda
|
5
002
|
3
165
|
| |
KOPĀ
APGROZĀMIE LĪDZEKĻI
|
65 467
|
63
300
|
|
KOPĀ
AKTĪVS
|
148 808
|
144
580
|
| |
|
|
| |
PASĪVS
|
|
|
|
PAŠU
KAPITĀLS
|
|
|
|
Akciju
kapitāls
|
19
719
|
19
719
|
|
Akciju
emisijas uzcenojums
|
2
504
|
2
504
|
|
Rezerves
|
322
|
322
|
|
Nesadalītā
peļņa
|
77
754
|
74
081
|
|
Nekontrolējošā
līdzdalība
|
42
|
37
|
| |
KOPĀ
PAŠU KAPITĀLS
|
100
341
|
96
663
|
|
KREDITORI
|
|
|
|
Ilgtermiņa
kreditori
|
|
|
|
Aizņēmumi
|
17
513
|
18
800
|
|
Atliktais
uzņēmumu ienākuma nodoklis
|
3
040
|
3
025
|
|
Nākamo
periodu ieņēmumi
|
2
694
|
2
810
|
| |
Kopā
ilgtermiņa kreditori
|
23
247
|
24
635
|
|
Īstermiņa
kreditori
|
|
|
|
Aizņēmumi
|
8
072
|
7
020
|
|
Parādi
piegādātājiem un citas saistības
|
16
661
|
15
769
|
|
Nākamo
periodu ieņēmumi
|
487
|
493
|
| |
Kopā
īstermiņa kreditori
|
25
220
|
23
282
|
| |
KOPĀ
KREDITORI
|
48
467
|
47
917
|
|
KOPĀ
KREDITORI UN PAŠU KAPITĀLS
|
148
808
|
144
580
|
|