Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
DelfinGroup plāno izsludināt jaunu publisko obligāciju emisiju Baltijā
Emitents DelfinGroup, AS (iepriekšējais nosaukums - ExpressCredit, SIA) (2138002PKHUJIMVMYB13)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-07-04 16:02:47
Versijas komentārs
Teksts

Latvijas finanšu tehnoloģiju jeb fintech uzņēmums DelfinGroup sasauc akcionāru sapulci š.g. 25. jūlijā. Akcionāru sapulcē plānots lemt par akciju sabiedrības valdes pilnvarošanu organizēt publisku obligāciju emisiju līdz 15 miljoniem eiro Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Obligācijas plānots piedāvāt gan mazajiem jeb privātajiem (retail), gan institucionālajiem investoriem.

Emitējot obligācijas, piesaistītie līdzekļi tiktu izmantoti esošo obligāciju un saistību refinansēšanai. DelfinGroup ir līderis savā jomā Latvijā un no 2023. gada nogales uzsācis savu darbību arī Lietuvas tirgū. Jaunais obligāciju emisijas piedāvājums būtu pieejams visu trīs Baltijas valstu investoriem, piesaistot gan esošus, gan jaunus interesentus. 

DelfinGroup darbību uzsāka 2009. gadā. Kopš 2010. gada DelfinGroup strādā ar peļņu. 2023. gadā ieņēmumi palielinājušies par 41%, sasniedzot 50,4 miljonus eiro, salīdzinot ar 2022. gadu, bet peļņa pirms nodokļiem bija 8,3 miljoni eiro. Arī šogad pirmajā ceturksnī uzņēmums turpinājis izaugsmi visos biznesa segmentos, ienākumiem palielinoties par 26% salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Apkopojot uzņēmuma darbības rezultātus 2024. gada pirmo 6 mēnešu griezumā, lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecība sasniegusi 7,7 miljonus eiro, kas ir par 9% vairāk, nekā 2023. gada pirmajā pusgadā. Savukārt gada pirmajos sešos mēnešos tika izsniegti patēriņa aizdevumi 38,3 miljonu eiro apmērā jeb par 13% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Lombarda aizdevumu izsniegšana pieaugusi par 10%, sasniedzot 12,9 miljonus eiro. Uzņēmums kopumā šajā periodā izsniedzis aizdevumus 51,1 miljonu eiro apmērā.

Plānoto obligāciju emisiju komentē DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Šobrīd DelfinGroup ir vairāk nekā 9 000 akcionāru un 500 obligacionāru, kuri gadu gaitā ir izrādījuši uzticību mūsu uzņēmumam. Jāmin, ka līdz šim visas obligāciju emisijas bija slēgtas, taču šoreiz mēs plānojam pirmo publisko obligāciju emisiju, kas ļaus visiem interesentiem pievienoties DelfinGroup investoru pulkam un kas noteikti ir vērtējams kā jauns atskaites punkts mūsu attīstībai. DelfinGroup rezultāti apliecina, ka uzņēmums ir uz pareizā ceļa, lai arī turpmāk nodrošinātu augstu ienesīgumu mūsu investoriem.” 

Uzņēmums obligācijas pirmo reizi emitēja 2013. gadā, savukārt, kopš 2021. gada ir akciju emitents Nasdaq Baltijas Oficiālajā sarakstā.

Emisiju plānots veidot ar kopējo laidienu 15 miljonu eiro apmērā un tirdzniecību oficiālajā parāda vērtspapīru sarakstā (Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā), kuru uztur akciju sabiedrība “Nasdaq Riga”.

Ja akcionāri vienosies par publiskā pieteikuma apstiprināšanu, DelfinGroup paziņos piedāvājuma nosacījumus, ieskaitot parakstīšanās periodu un noteikumus, pēc plānotā obligāciju prospekta apstiprināšanas Latvijas Bankā. 

 

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu, un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit sniegtā informācija ietver vispārīgus nākotnē vērstus paziņojumus par AS DelfinGroup ieceri īstenot obligāciju publisko piedāvājumu. Katrs investīciju lēmums jāpieņem, balstoties uz prospektu, ko apstiprina Latvijas Banka. Apstiprināts prospekts tiks publicēti AS DelfinGroup mājaslapā, tiklīdz tas būs pieejams.

   

Pieraksties DelfinGroup jaunumiem šeit.

Par DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts Latvijas fintech uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada. DelfinGroup pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs Latvijā un Lietuvā, kā arī tiešsaistē. DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstams Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021.gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. DelfinGroup ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu.

 

         Papildu informācija:
         Artūrs Dreimanis,
         AS DelfinGroup investoru attiecību vadītājs
         Tālr.: +371 26189988
         E-pasts: IR@delfingroup.lv

Pielikumi