Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Amber Beverage Group paziņo 2023. gada rezultātus
Emitents Amber Beverage Group Holding S.à r.l. (894500N222D2O9WACX12)
Veids 1.1 Gada finanšu pārskati un revīzijas ziņojumi
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-05-27 23:28:54
Versijas komentārs
Teksts

Mūsdienu izaicinošajā globālajā vidē starptautiskais alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums Amber Beverage Group (ABG jeb Grupa) 2023. gadu pavadījis stratēģisku manevru un nepārtraukta progresa zīmē. Savā jaunākajā Gada pārskatā Grupa uzrāda nelielas ieņēmumu nobīdes, tiem samazinoties par 10% līdz 329 miljoniem eiro. Finanšu rezultātus lielākoties ietekmēja vairāku faktoru kombinācija, ar ko pagājušajā gadā saskarās gandrīz visi dzērienu nozares pārstāvji: nepārtraukta inflācijas ietekme, enerģijas izmaksu nestabilitāte, pārtraukumi piegādes ķēdēs, ražošanas apjomu samazināšanās un ekonomikas lejupslīde dažos no lielākajiem tirgiem. Pērnajā gadā pasaule turpināja pielāgoties jaunajiem ekonomiskajiem un ģeopolitiskajiem apstākļiem; tāpat arī ABG.

Amber Beverage Group izpilddirektora pienākumu izpildītājs Arturs Evarts komentē: “Visa gada garumā mēs esam īstenojuši virkni stratēģisku iniciatīvu, kuru mērķis ir bijis stiprināt mūsu klātbūtni tirgū, uzlabot mūsu darbības efektivitāti un veicināt inovācijas mūsu biznesā. Mēs atzīmējām vairākus ievērojamus sasniegumus, tostarp apsveicamu mūsu stratēģisko zīmolu pārdošanas apjoma pieaugumu par 7%, ievērojamu mūsu vadošās stipro alkoholisko dzērienu ražotnes efektivitātes koeficienta uzlabošanos par 27%, kā arī Grupas veiksmīgu ieiešanu biržā, kas veicināja mūsu modernās augstplauktu noliktavas būvniecības uzsākšanu.”

“Raugoties uz aizvadīto gadu un sasniegtajiem rezultātiem, vēlos izteikt pateicību visai ABG komandai par izturību, nelokāmo apņēmību un smago darbu, kas ir bijis mūsu panākumu dzinējspēks. Es ticu, ka kopā mēs virzīsimies uz priekšu, pārliecināti par savu spēju pārvarēt jebkuru šķērsli un gūt vēl lielākus panākumus nākotnē. Vēlos pateikties mūsu klientiem, partneriem, akcionāriem un investoriem par viņu ieguldījumu mūsu līdzšinējā ceļojumā,” noslēdz Arturs Evarts.

2023. gadā Grupa turpināja gūt labumu no savu stratēģisko zīmolu Rooster Rojo® Tequila, KAH® Tequila, Writers' Tears® Whiskey, The Irishman® Whiskey, Moskovskaya® Vodka un Riga Black Balsam® izaugsmes un attīstības, kas turpināja paplašināties, jo īpaši EMEIA un Āzijas tirgos.

Uzņēmuma inovatīvais gars un biznesa pieeja turpināja būt viens no ABG stūrakmeņiem. 2023. gadā Grupa laida klajā vairākus jaunus produktus kategorijās, kas šobrīd piedzīvo pozitīvu izaugsmi. Tekilas kategorijā: ļoti gaidīto Rooster Rojo® Mezcal un unikālo KAH® Tequila Huichol – īpašu, ar rokām darinātu kolekciju. Tāpat arī strauji augošajā īru viskija kategorijā Grupa laida klajā trīs jaunus produktus: The Irishman® Legacy Whiskey, The Irishman® 22-Year-Old Single Malt un Writers’ Tears® Tequila Cask Finish Whiskey. Pateicoties dzērienu augstajai kvalitātei un iepakojumam, zīmoli jau ir saņēmuši vairākas nozares balvas un atzinīgas atsauksmes no dzērienu ekspertiem.

Trešo pušu zīmolu izplatīšana turpina būt svarīgs ABG biznesa aspekts, kas gadu no gada tikai pieaug. ABG nepārtraukti cenšas uzlabot starptautiskos pārdošanas standartus un nodrošināt līdzvērtīgu pakalpojumu kvalitāti visiem ABG piederošajiem izplatīšanas uzņēmumiem. 2023. gadā koncerns ir uzturējis produktīvas partnerattiecības ar pasaulē atzītiem stipro alkoholisko dzērienu un vīnu ražotājiem, popularizējot viņu zīmolus tirgos, kurus apkalpo ABG izplatīšanas uzņēmumi.

2023. gads ir arī gads, par kuru Grupa ir publicējusi savu pirmo ESG ziņojumu, kas pavada šo Gada pārskatu.

Raugoties uz 2024. gadu, ABG stratēģiskās prioritātes joprojām ir vērstas uz rentabilitātes stabilizēšanu, darbības efektivitātes optimizēšanu un Grupas finansiālā stāvokļa nostiprināšanu. Grupa aktīvi pēta refinansēšanas un stratēģiskās partnerības iespējas, lai atbalstītu savas izaugsmes ambīcijas un rastu jaunas iespējas radīt pievienoto vērtību tās ietekmes pusēm.

Atbilstoši Nasdaq Riga noteikumu prasībām, Amber Beverage Group Holding sniedz šādu skaidrojumu par publicēto 2023. gada pārskatu: konsolidētā pārskata perioda peļņa atšķiras par vairāk kā 10% salīdzinājumā ar iepriekš publicētajiem neauditētajiem konsolidētajiem saīsinātajiem finanšu pārskatiem par 2023. gadu, atzītās bioloģisko aktīvu patiesās vērtības korekcijas un atzītā Moskovskaya® Vodka zīmola vērtības samazinājuma reversa  dēļ, kas aprēķināti un apstiprināti 2023. gada pārskata revīzijas ietvaros.

Investoru attiecību kontaktpersona:
Arturs Evarts
Valdes loceklis
Tālrunis: +371 6708 1303
E-pasts: forinvestors@amberbev.com

Pielikumi
ABG Annual report 2023.pdf (18402.55 kB)
ABG Group 2023 ESEF.zip (27827.83 kB)
FS ABGH 2023 (F).pdf (771.66 kB)