Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Šodien sākas DelfinGroup akciju publiskā piedāvājuma periods
Emitents DelfinGroup, AS (iepriekšējais nosaukums - ExpressCredit, SIA) (2138002PKHUJIMVMYB13)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-05-20 09:24:26
Versijas komentārs
Teksts

Šodien, 20. maijā, sākas Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmuma DelfinGroup akciju publiskā piedāvājuma periods, kura laikā divi akcionāri – AS ALPPES Capital un SIA Curiosity Capital – piedāvās iegādāties DelfinGroup akciju daļu. Publiskā piedāvājuma perioda laikā investoriem no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas būs iespēja iegādāties kopumā līdz 26,4% DelfinGroup akciju.

Latvijas Banka trešdien, 15. maijā, apstiprināja publiskā piedāvājuma noteikumu un nosacījumu prospektu, saskaņā ar kuru DelfinGroup akcijas tiks piedāvātas par cenu 1,09 EUR par vienu akciju, kas ir par 12,8% mazāk nekā akcijas vidējā biržas cena pēdējo trīs pilnu kalendāro mēnešu laikā. Ja salīdzina DelfinGroup akciju publiskā piedāvājuma akcijas cenu (1,09 eiro par akciju) ar uzņēmuma izmaksātajām dividendēm pēdējo 12 mēnešu laikā, akciju dividenžu ienesīgums, ieskaitot plānoto ceturkšņa dividenžu izmaksu šī gada jūnijā, ir 8,3%. Investori, kuri piedalīsies šajā publiskajā akciju piedāvājumā un iegādāsies DelfinGroup akcijas, būs tiesīgi saņemt gan tuvākās ceturkšņa dividendes par 2024. gada pirmo ceturksni, kuras plānots izmaksāt jau jūnijā (0,0178 eiro uz akciju), gan arī gada dividendes par 2023. gadu, kuras DelfinGroup plāno izmaksāt jūlijā (0,0088 eiro par akciju). Galīgais lēmums par plānoto dividenžu izmaksu vēl ir jāapstiprina akcionāru pilnsapulcē 2024. gada 30. maijā. 

DelfinGroup akciju publiskā piedāvājuma parakstīšanās periods sākas 2024. gada 20. maijā un noslēgsies 2024. gada 3. jūnijā. Akcijas varēs iegādāties visās Baltijas valstu bankās, kas nodarbojas ar vērtspapīru tirdzniecību un investīciju pakalpojumiem. LHV Pank ir publiskā piedāvājuma rīkotājbanka.  

Akcijas publiskajā piedāvājumā pārdos divi lielākie DelfinGroup akcionāri ALPPES Capital un Curiosity Capital, kuriem kopā ar citām saistītajām personām pieder gandrīz 47% DelfinGroup akciju. Pārdevēji piedāvās iegādāties līdz 8 985 000 DelfinGroup akciju, kas veido 19,8% no kopējā akciju kapitāla. Liela akciju pieprasījuma gadījumā ir paredzēta iespēja palielināt piedāvājumu par papildu 3 000 000 akciju. Šīs papildu opcijas izmantošanas gadījumā kopējais piedāvātais akciju apjoms veidos 26,4% no kopējā DelfinGroup akciju skaita. Arī pēc publiskā piedāvājuma ALPPES Capital un Curiosity Capital būs vieni no lielākajiem DelfinGroup akcionāriem. 

Piedāvājuma cena ir par 12,8% zemāka nekā DelfinGroup vidējā apjoma svērtā akciju cena biržā pēdējo trīs mēnešu laikā. Akciju piedāvājuma periodā piemērotā atlaide ir standarta prakse līdzīgos darījumos, lai motivētu jau esošos  un arī jaunus investorus piedalīties akciju piedāvājumā. Turklāt akciju pārdevēji un ar tiem saistītās personas ir parakstījušas akciju atsavināšanas ierobežošanas līgumu (lock up agreement) un juridiski apņēmušies līdz 2026. gada februāra beigām nepārdot savas atlikušās akcijas (izņemot akcijas, kuras ir iekļautas šajā publiskajā piedāvājumā).  

Aigars Kesenfelds norāda, ka akciju pārdošanas mērķis ir turpināt palielināt DelfinGroup akciju likviditāti biržā, kā arī diversificēt ģimenes investīciju portfeli un veikt kapitāla ieguldījumus vairākos agrīnākas stadijas biznesos, kas darbojas dažādās nozarēs. "Mēs izvēlējāmies publisko piedāvājumu, lai, pārdodot akcijas ar tirgus standarta prakses atlaidi, nodrošinātu vienādu piekļuvi un iespēju investēt visiem potenciālajiem DelfinGroup investoriem. Pārdodot salīdzinoši lielu akciju skaitu tirgū ikdienas tirdzniecības gaitā, tiktu kaitēts akciju cenai un līdz ar to ilgtermiņā arī uzņēmuma pašreizējiem investoriem. Izvēlētā piedāvājuma forma rada pievilcīgu investīciju iespēju visiem esošajiem investoriem palielināt sev piederošo akciju skaitu un jauniem investoriem iegādāties DelfinGroup akcijas, kas kopš IPO 2021. gadā ir parādījis strauju izaugsmi un sasniedzis vienu no augstākajiem gada  dividenžu ienesīgumiem starp visiem kotētajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs," komentēja A. Kesenfelds.  

DelfinGroup vadības komanda, kā arī uzņēmuma dibinātājs un padomes priekšsēdētājs Agris Evertovskis, kurš ir arī viens no lielākajiem DelfinGroup akcionāriem (23,14 %), akciju publiskajā piedāvājuma laikā akcijas nepārdos. A. Evertovskis norāda, ka, neraugoties uz nelabvēlīgo makroekonomisko situāciju, visi DelfinGroup galvenie finanšu rādītāji – ceturkšņa ieņēmumi, EBITDA, tīrā peļņa un kredītportfelis – kopš IPO ir divkāršojušies vai vairāk nekā divkāršojušies, tāpēc pašreizējā uzņēmuma akciju cena neatspoguļo DelfinGroup pašreizējo un ilgtermiņa vērtību. Ņemot vērā uzņēmuma labos finanšu rādītājus un augsto dividenžu ienesīgumu, sagaidāmajam procentu likmju kritumam nākotnē būtu jāturpina pozitīvi ietekmēt DelfinGroup rentabilitāti un akciju cenu ilgtermiņā," sacīja A. Evertovskis.   

Ar piedāvājuma noteikumu un nosacījumu prospektu var iepazīties Latvijas Bankas mājaslapā https://bank.lv/.   

Iepriekš lielākie DelfinGroup akcionāri publiskā piedāvājumā uzņēmuma akcijas pārdeva 2023. gada maija beigās. Toreiz gandrīz 3000 investoru no visām trim Baltijas valstīm parakstījās uz vairāk nekā 5,2 miljoniem akciju, pieprasījumam pārsniedzot akcionāru piedāvāto akciju apjomu 1,12 reizes. Atbilstoši jaunākajai publiski pieejamajai informācijai, DelfinGroup ir gandrīz 8900 akcionāru.

 

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit sniegtā informācija ietver paziņojumus par AS DelfinGroup akcionāru (1) AS ALPPES Capital; (2) SIA Curiosity Capital AS DelfinGroup akciju publiskajiem piedāvājumiem. Katrs investīciju lēmums jāpieņem balstoties uz Prospektiem, ko apstiprina Latvijas banka. Apstiprinātie akcionāru Prospekti ir pieejami Latvijas bankas mājaslapā (www.bank.lv).

 

Par DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts Latvijas fintech uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada. DelfinGroup pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs Latvijā un Lietuvā, kā arī tiešsaistē. DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstams Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. DelfinGroup ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu.

 

         Vairāk informācijas:
         AS LHV Pank
         Tālrunis: +372 6 800 400
         E-pasts: info@shareoffering.lv
         
         Aldis Umblejs,
         AS DelfinGroup finanšu direktors
         Tālr.: +371 26189988
         E-pasts: IR@delfingroup.lv

Pielikumi