Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Izsniegta Latvijā pirmā jaunas kredītiestādes licence pēc iestāšanās Eirozonā
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-05-16 16:15:26
Versijas komentārs
Teksts

Eiropas Centrālā banka ir pieņēmusi lēmumu izsniegt kredītiestādes jeb bankas darbības licenci IPAS Indexo meitas sabiedrībai IDX1R AS, kas pēc licences saņemšanas tiks pārsaukta par AS INDEXO Banku. Plānots, ka jaunā banka darbību uzsāks jau šovasar, bet precīzs datums tiks paziņots tuvāko mēnešu laikā. INDEXO Bankas pakalpojumi sākumā tiks piedāvāti privātpersonām, bet pakalpojumi uzņēmumiem tiks ieviesti nedaudz vēlāk – 6 līdz 9 mēnešu laikā pēc darbības uzsākšanas.

INDEXO Bankai izsniegtā kredītiestādes licence ir pirmā, kas izsniegta Latvijā kopš 2011. gada un tā ir pirmā bankas licence Latvijā, kas izsniegta pēc Latvijas pievienošanās Eirozonai un kuras izsniegšanā ir iesaistīta Eiropas Centrālā banka.

“Bankas licences saņemšana ir būtisks solis – tas ir kā nokārtot eksāmenu, kuram esam gatavojušies pēdējos divus gadus. Licencēšanas process bija sarežģīts, jo tas bija pirmais pēc Latvijas iestāšanās Eirozonā, un attiecīgi gala lēmumu pieņēma Eiropas Centrālā banka. Paldies Latvijas Bankas speciālistiem par iedziļināšanos visās procesa niansēs un konsultācijām, bez tā pozitīvu rezultātu sasniegt nebūtu bijis iespējams.

Taču svarīgākais darbs sāksies tikai tagad, ieviešot praksē bankas pakalpojumus un uzrunājot mūsu nākotnes klientus. Tehniskā gatavības pakāpe ir ļoti augsta – sākot no mobilās lietotnes un jaunajiem bankas produktiem līdz maksājumu, tehnoloģiju un klientu apkalpošanas infrastruktūrai. Tagad nekavējoties uzsāksim pakalpojumu pilotēšanu šaurā klientu lokā, kas nebija iespējama bez licences. Ceram, ka jau šovasar INDEXO Banka uzsāks pilnvērtīgu darbu,” saka Valdis Siksnis, INDEXO Valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

INDEXO Banka Latvijas finanšu tirgū pozitīvi atšķirsies ar pakalpojumu lietojamības ērtību un inovatīviem produktiem, kas piedāvās jaunas iespējas un izdevīgākus nosacījumus klientiem. Jaunās INDEXO Bankas pakalpojumu centrālais vadības rīks būs mūsdienīga mobilā lietotne, bet vienīgais bankas klientu apkalpošanas centrs atradīsies biroju kompleksā Verde Rīgā. Tur atradīsies arī bankas centrālais birojs.   

Vairāk par INDEXO Bankas darbības detaļām tiks paziņots tuvāko mēnešu laikā.

 

Par INDEXO  

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir visstraujāk augošais pensiju pārvaldītājs Baltijā pēc klientu skaita ar vairāk nekā 132 tūkstošiem klientu un vairāk nekā 1,09 miljardiem eiro pārvaldībā. 

INDEXO ir Nasdaq Riga biržā kotēts uzņēmums ar gandrīz 6000 akcionāriem un mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas stiprina Latvijas iedzīvotāju labklājību, nodrošinot mūsdienīgus, personalizētus pakalpojumus. Papildu informācija pieejama www.indexo.lv.

 

Kontaktinformācija:  
Ieva Bauma 
IPAS “Indexo” Valdes locekle, mārketinga vadītāja
E: ieva.bauma@indexo.lv  
T:+ 371 28 636 789 
www.indexo.lv 

Pielikumi