Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
INDEXO nodrošina visu jaunajai bankai nepieciešamo kapitālu
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-01-25 17:02:27
Versijas komentārs
Teksts

IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO) Latvijas Bankā, jaunās INDEXO Bankas licencēšanas procesa ietvaros, ir iesniegusi ieguldīšanas saistību vēstules par kopējo summu 4,02 miljoniem eiro, kas, papildus decembrī notikušās akciju emisijas laikā piesaistītajiem 9,011 miljoniem eiro, nodrošina visu jaunās bankas licences saņemšanai un darbības uzsākšanai nepieciešamo kapitālu.

Šobrīd turpinās jaunās bankas licencēšanas dokumentu izskatīšana un komercbankas licences saņemšanai ir nepieciešama Eiropas Centrālās bankas atļauja pēc Latvijas Bankas priekšlikuma. 

“Mūsu izpratnē ieguldīšanas saistību vēstuļu iesniegšana bija pēdējais priekšnoteikums bankas licencēšanas lēmuma pieņemšanai. Jāņem vērā, ka jaunas bankas licence Latvijā nav bijusi izsniegta jau ilgus gadus, un šis ir pirmais gadījums, kad licence tiek izsniegta ar Eiropas Centrālās bankas iesaisti. Process ir ļoti sarežģīts un laikietilpīgs. Tehniski esam gandrīz gatavi jaunās bankas darbības uzsākšanai un ar nepacietību gaidām licencēšanas procesa noslēgumu, lai veicinātu konkurenci Latvijas banku tirgū,” saka Valdis Siksnis, INDEXO valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

INDEXO Latvijas Bankā ir iesniedzis kopumā 9 ieguldīšanas saistību vēstules, kurās investori apņemas  pēc INDEXO pieprasījuma ieguldīt kopsummā 4,02 miljonus eiro.. Šīs saistību vēstules ir spēkā 18 mēnešus, un INDEXO izmaksās šiem investoriem 5% komisiju maksu par saistību uzņemšanos. Šīs ieguldījumu saistību vēstules tiks izmantotas kapitāla piesaistei tikai tādā gadījumā, ja publiskā kapitāla tirgū turpmākās kapitāla piesaistes nebūs iespējams īstenot uz izdevīgākiem nosacījumiem.

Kā jau iepriekš ziņots, INDEXO kopš 2022. gada vidus attīsta jaunās bankas izveides projektu, un kapitāla piesaiste ir noslēdzošais posms pirms bankas licences saņemšanas un darbības uzsākšanas. 2023. gada laikā ir pabeigti darbi pie drošas un modernas bankas IT infrastruktūras, ir izveidota INDEXO Bankas mobilā lietotne ar visām nepieciešamajām integrācijām nevainojamai klientu pieredzei, kā arī izstrādāti pamatprodukti privātpersonām – norēķinu konti, maksājumi un kartes, krājkases un noguldījumi, aizdevumi un, protams, ērta 3. pensiju līmeņa administrēšana. Pēc licences saņemšanas INDEXO Banka uzsāks savu darbību ar privātpersonu apkalpošanu, savukārt pakalpojumi uzņēmumiem tiks ieviesti 2024. gada laikā.

 
Par INDEXO
 

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir visstraujāk augošais pensiju pārvaldītājs Baltijā pēc klientu skaita ar vairāk nekā 127 tūkstošiem klientu un aptuveni 950 miljoniem eiro pārvaldībā. 

INDEXO ir Nasdaq Riga biržā kotēts uzņēmums ar gandrīz 6000 akcionāriem un mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas nodrošina mūsdienīgus, personalizētus pakalpojumus, stiprinot Latvijas iedzīvotāju labklājību.

Papildu informācija pieejama www.indexo.lv.

 

Kontaktinformācija:
Ieva Bauma
IPAS “Indexo”
Valdes locekle, mārketinga vadītāja
E-pasts: ieva.bauma@indexo.lv
Telefons:+ 371 28 636 789

Pielikumi