Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
INDEXO akciju emisijā piesaista 9,011 miljonus eiro un plāno drīzumā pabeigt jaunās bankas licencēšanas procesu
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-01-03 08:06:41
Versijas komentārs
Teksts

IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO) jaunajā akciju emisijā ir piesaistījusi 9,011 miljonus eiro, kas ir lielākā piesaistītā summa Latvijas publiskajā akciju tirgū pēdējo 10 gadu laikā. Lai arī tas ir mazāk nekā plānotie 12,5 miljoni eiro, INDEXO uzskata, ka tas ir pietiekami, lai veiksmīgi noslēgtu bankas licencēšanas procesu. Trūkstošo summu paredzēts nosegt ar ieguldīšanas INDEXO kapitālā apņemšanās vēstulēm no atsevišķiem lielākajiem INDEXO akcionāriem. Šobrīd turpinās licencēšanas dokumentu izskatīšana un komercbankas licences saņemšanai ir nepieciešama Eiropas Centrālās bankas atļauja pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.

“Vēlos pateikties visiem, kas ir mums uzticējušies un piedalījās jaunajā INDEXO akciju emisijā. Piesaistītais kapitāls sniedz mums pārliecību, ka spēsim nodrošināt uzraugošo institūciju prasības un jau drīzumā varēsim uzsākt sniegt bankas pakalpojumus,” saka Valdis Siksnis, INDEXO valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

Kopumā jaunās akciju emisijas laikā investori ir parakstījušies 750 923 akcijām un tika iesniegti 2 867 akciju iegādes orderi. Viena darījuma vidējais apjoms bija 262 akcijas jeb 3 144 eiro. Aptuveni 70% ieguldījumu veica Latvijas investori, bet atlikušos 30% - galvenokārt Igaunijas investori. No kopējā investīciju apjoma, aptuveni 4,8 miljonus eiro ir ieguldījuši jau esošie INDEXO akcionāri, bet aptuveni 4,2 miljonus – jauni investori.

Apņemšanās vēstules, ko plānots saņemt no atsevišķiem lielākajiem investoriem, tiks izmantotas papildu kapitāla piesaistei tikai tādā gadījumā, ja publiskā kapitāla tirgū nebūs iespējams veikt turpmākās kapitāla piesaistes pēc bankas licences iegūšanas.

“Par spīti sarežģītajai tirgus situācijai, mums ir izdevies uzstādīt rekordu un realizēt Rīgas biržā lielāko akciju kapitāla piesaisti pēdējo 10 gadu laikā. Kopā ar 2022. gada vasarā realizēto sākotnējo akciju piedāvājumu INDEXO ir spējis Rīgas biržā piesaistīt 16,5 miljonus eiro. Sasniegtais rezultāts ir ne tikai nozīmīgs stimuls Latvijas kapitāla tirgus attīstībai, bet ir arī apliecinājums INDEXO Bankas nepieciešamībai. Jau vairāk nekā 5 tūkstoši cilvēku ir kļuvuši par mūsu akcionāriem un noteikti nepacietīgi gaida konta atvēršanas brīdi jaunajā INDEXO Bankā. Mūsu jaunā akciju emisija apliecināja, ka cilvēki vēlas pārmaiņas Latvijas banku sektorā un vēlas piedalīties šo pārmaiņu īstenošanā,” turpina V. Siksnis.

INDEXO, līdzīgi kā sākotnējā publiskajā piedāvājumā 2022. gadā, jauno akciju emisiju veica saviem spēkiem, bez investīciju bankas iesaistes. Tas INDEXO ir ļāvis samazināt emisijas izdevumus un nodrošināt vairāk vērtības uzņēmuma akcionāriem.

Kā jau iepriekš ziņots, INDEXO kopš 2022. gada vidus attīsta jaunās bankas izveides projektu, un šobrīd notiekošā kapitāla piesaiste ir noslēdzošais posms pirms bankas licences saņemšanas un darbības uzsākšanas.

INDEXO ir iesniedzis pieteikuma dokumentus bankas licences saņemšanai Latvijas Bankā, kas sadarbībā ar Eiropas Centrālo banku to šobrīd izskata. 2023. gada laikā ir pabeigti darbi pie drošas un modernas bankas IT infrastruktūras, ir izveidota INDEXO Bankas mobilā lietotne ar visām nepieciešamajām integrācijām nevainojamai klientu pieredzei, kā arī izstrādāti pamatprodukti privātpersonām – norēķinu konti, maksājumi un kartes, krājkases un noguldījumi, aizdevumi un, protams, ērta 3. pensiju līmeņa administrēšana. Pēc licences saņemšanas INDEXO Banka uzsāks savu darbību ar privātpersonu apkalpošanu, savukārt pakalpojumi uzņēmumiem tiks ieviesti 2024. gada laikā.

Atruna: Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas atļauja.

  

Par INDEXO

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir visstraujāk augošais pensiju pārvaldītājs Baltijā pēc klientu skaita ar vairāk nekā 127 tūkstošiem klientu un vairāk nekā 915 miljoniem eiro pārvaldībā. 

INDEXO 2017. gadā dibināja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas nodrošina mūsdienīgus, personalizētus pakalpojumus, stiprinot Latvijas iedzīvotāju labklājību.

Papildu informācija pieejama www.indexo.lv.

Kontaktinformācija:
Ieva Bauma
IPAS “Indexo”
Valdes locekle, mārketinga vadītāja
E-pasts: ieva.bauma@indexo.lv
Telefons:+ 371 28 636 789

Pielikumi