Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Lēmums par INDEXO bankas licenci gaidāms līdz 13. decembrim
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-10-12 07:11:58
Versijas komentārs
Teksts

Pensiju pārvaldes uzņēmums IPAS Indexo (turpmāk - INDEXO), kas šobrīd veido jaunu komercbanku un ir iesniedzis pieteikuma dokumentus bankas licences saņemšanai, ir saņēmis Latvijas Bankas vēstuli, kurā norādīts, ka Latvijas Banka un Eiropas Centrālā banka atzīst, ka INDEXO iesniegtie dokumenti ir pilnīgi un Latvijas Banka uzsāk vērtēšanas procesu. Latvijas Banka savā vēstījumā norāda, ka gaidāmais iesnieguma izskatīšanas gala termiņš ir šī gada 13. decembris, ja vien netiek pieprasīta jauna informācija.

Latvijas Banka arī norāda, ka dokumentu vērtēšanas procesā gan Latvijas Bankai, gan Eiropas Centrālajai Bankai var rasties precizējoši jautājumi par dokumentu saturu.

“Jaunā INDEXO banka ir gandrīz gatava. Gada laikā esam paveikušu nozīmīgu darbu, proti, esam gan izveidojuši profesionāļu komandu, gan izstrādājuši nepieciešamās politikas un procesus, gan izstrādājuši bankas produktu piedāvājumu. Tāpat esam ieviesuši jaunās bankas tehnoloģisko nodrošinājumu un, piemēram, šobrīd jau pārbaudes režīmā ar “spēļu naudu” testējam bankas mobilo aplikāciju. Tehniski būsim gatavi atvērt pirmos klientu kontus pavisam drīz pēc bankas licences saņemšanas,” stāsta Valdis Siksnis, INDEXO valdes priekšsēdētājs un viens no uzņēmuma dibinātājiem.

“Sadarbība ar Latvijas Banku ir bijusi apjomīga un licencēšanas procesā ir faktiski jāparāda pilna bankas darbības gatavība. Tas ir bijis lietderīgs darbs, kas mūs tuvina reālai darbības uzsākšanai pēc licences saņemšanas,” turpina V. Siksnis.

 

Atruna: Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.

 

Par INDEXO

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Baltijā pēc klientu skaita ar vairāk kā 118 tūkstošiem klientu un vairāk kā 800 miljoniem eiro pārvaldībā.

INDEXO 2017. gadā dibināja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas sniedz modernus un pielāgotus pakalpojumus, lai Latvijas iedzīvotāji paši spētu atbilstoši savām vajadzībām rūpēties par savu finanšu labklājību.

Papildu informācija pieejama www.indexo.lv.

 

Kontaktinformācija:
Ieva Bauma
IPAS “Indexo”
Valdes locekle, mārketinga vadītāja
E-pasts: ieva.bauma@indexo.lv
Telefona numurs: + 371 28 636 789

Pielikumi