Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
INDEXO uzrāda būtisku izaugsmi 2023. gada pirmajā pusgadā: klientu skaits gada griezumā pieaug par 38%, pārvaldībā esošie aktīvi - par 56%
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-08-09 08:01:54
Versijas komentārs
Teksts

Pensiju pārvaldes uzņēmuma IPAS Indexo (turpmāk - INDEXO) 2023. gada pirmā pusgada konsolidētais neauditētais finanšu pārskats liecina, ka līdz 2023. gada jūnija beigām uzņēmums savu klientu skaitu salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājis par 38%, bet tās pārvaldībā esošo aktīvu apjoms pieaudzis par 56%. Pirmā pusgada beigās INDEXO klientu skaits bija 113 300, bet pārvaldībā esošo aktīvu apjoms sasniedza 754 miljonus eiro. 

“28. jūlijā mums izdevās ierindoties starp trim Latvijas vadošajiem 2. pensiju līmeņa pārvaldes uzņēmumiem, uzreiz aiz lielajām plaša patēriņa finanšu pakalpojumu grupām SEB un Swedbank. Mēs to esam panākuši bez bankām pieejamajiem pārdošanas kanāliem. Ja nebūs kāda negaidīta lejupslīde akciju tirgos, mēs līdz gada beigām plānojam palielināt mūsu pārvaldībā esošo aktīvu apjomu līdz 900 miljoniem eiro. Indeksu fondi joprojām veido tikai nelielu daļu no kopējā 2. pensiju līmeņa tirgus, tāpēc turpmākajos gados joprojām saskatām ievērojamu izaugsmes potenciālu,” saka Valdis Siksnis, INDEXO valdes priekšsēdētājs un viens no uzņēmuma dibinātājiem.

Pēdējo 12 mēnešu laikā Latvijas kopējais 2. pensiju līmeņa sistēmas aktīvu apjoms pieauga no 5,44 miljardiem eiro līdz 6,35 miljardiem eiro jeb par 16,7%. Tikmēr INDEXO pārvaldīto aktīvu apjoms 2. pensiju līmeņa plānos pieauga par 54% jeb aptuveni trīs reizes straujāk nekā tirgus kopumā - no 478 miljoniem eiro līdz 739 miljoniem. Lielākie izaugsmes veicinātāji bija jauno klientu uzkrājumu pārskaitījumi, kam seko ikmēneša iemaksas un tirgu pozitīvais ienesīgums. INDEXO 2023. gada otrā ceturkšņa beigās sasniedza 11,6% tirgus daļu 2. pensiju līmeņa produktos, salīdzinot ar 8,8% pirms gada.

Pēdējā gada laikā INDEXO pārliecinoši bija visstraujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā pēc jauno klientu skaita, piesaistot 26 314 jaunus klientus, salīdzinājumā ar tikai 6344 un 3606 jauniem klientiem, kurus piesaistījis attiecīgi otrais un trešais tuvākais konkurents.

Papildus pensiju pārvaldei un jaunas komercbankas izveides projektam, INDEXO arī līdzdibinājis nekustamo īpašumu fondu pārvaldības uzņēmumu, lai tirgū ieviestu zemu izmaksu nekustamā īpašuma fondu. INDEXO pensiju plāni “Jauda” un “Izaugsme” laika gaitā investēs 5% no aktīviem vietējā nekustamā īpašumā.

Pārskata periodā INDEXO grupas komisijas maksu ieņēmumi pieauga līdz 1,39 miljoniem eiro (salīdzinājumā ar 1,04 miljoniem eiro 2022. gada pirmajā pusgadā). Komisijas maksu ieņēmumu pieaugums atspoguļo veiksmīgo klientu piesaisti gada laikā un kopējā pārvaldībā esošo aktīvu apjoma kāpumu. Aktīvu pārvaldes segmenta pamatdarbības peļņa pirms klientu piesaistes izmaksām 2023. gada pirmajā pusgadā bija 0,83 miljoni eiro.

Pārskata periodā INDEXO grupas izdevumi bija 2,8 miljoni eiro (salīdzinājumā ar 1,5 miljoniem eiro 2022. gada pirmajā pusgadā). Izdevumu apjoms atspoguļo uzņēmuma vadības stratēģisko lēmumu turpināt investīcijas kredītiestādes izveidē, kā arī turpināt aktīvu klientu piesaisti. Ņemot vērā pusgada laikā veiktās ievērojamās investīcijas uzņēmuma izaugsmē un klientu piesaistē, INDEXO grupas finanšu rādītāji pārskata periodā bija 1,4 miljonu eiro zaudējumi (salīdzinājumā ar 0,4 miljonu eiro zaudējumiem 2022. gada pirmajā pusgadā).

Kā ziņots iepriekš, paralēli pensiju pārvaldei, INDEXO turpina aktīvu darbu pie jaunas komercbankas izveides projekta. Šobrīd bankas licencēšanas dokumentācija tiek izskatīta Latvijas bankā un Eiropas Centrālajā bankā. Līdztekus INDEXO turpina darbu pie jaunās bankas tehniskās gatavības - inovatīvas un ērtas mobilās lietotnes un klientiem draudzīgu pakalpojumu izstrādes, kā arī INDEXO bankas projekta komandai turpina pievienoties jauni talantīgi speciālisti. 

Atruna: Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.

 

Par INDEXO 

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Baltijā pēc klientu skaita ar vairāk kā 115 tūkstošiem klientu un vairāk kā 780 miljoniem eiro pārvaldībā.

INDEXO 2017. gadā dibināja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas sniedz modernus un pielāgotus pakalpojumus, lai Latvijas iedzīvotāji paši spētu atbilstoši savām vajadzībām rūpēties par savu finanšu labklājību.

Papildu informācija pieejama www.indexo.lv.

 

Kontaktinformācija:
Ieva Bauma
IPAS “Indexo”
Valdes locekle, mārketinga vadītāja
E-pasts: ieva.bauma@indexo.lv
Telefona numurs: + 371 28 636 789

Pielikumi
Indexo Q2 2023 Konsolidētais un Sabiedrības pārskats.pdf (7825.08 kB)
2023Y 1H result presentation.pdf (3799.81 kB)