Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
INDEXO kļūst par trešo lielāko pensiju 2. līmeņa aktīvu pārvaldītāju Latvijā
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-07-31 09:01:59
Versijas komentārs
Teksts

Pensiju pārvaldītājs IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO) šī gada jūlijā pēc pensiju 2. līmeņa pārvaldīto aktīvu vērtības ir apsteidzis Citadele grupu un tādējādi ir kļuvis par trešo lielāko pensiju 2. līmeņa pārvaldītāju Latvijā pēc pārvaldīto aktīvu apjoma. Šī gada janvārī INDEXO jau apsteidza citu Latvijas plaša patēriņa finanšu pakalpojumu grupu – Luminor.

28. jūlijā INDEXO pensiju 2. līmeņa pārvaldīto aktīvu tirgus vērtība bija 773 miljoni eiro, kamēr Citadele – 772 miljoni eiro.

2023. gada sākumā Citadele vēl apsteidza INDEXO par aptuveni 132 miljoniem eiro, bet strauja jaunu klientu piesaiste un finanšu tirgus izaugsme pēdējā pusgada laikā ir ļāvusi INDEXO ielauzties Latvijas lielāko pensiju pārvaldītāju trijniekā līdztekus SEB un Swedbank. INDEXO 2. pensiju līmeņa pārvaldīto līdzekļu tirgus daļa ir palielinājusies no 10,14% šī gada sākumā līdz 11,86% 28. jūlijā. Saskaņā ar INDEXO prognozēm, Latvijas pensiju 2. līmeņa pārvaldīto aktīvu apjoms līdz 2027. gadam sasniegs 10 miljardus eiro un INDEXO plāno apkalpot ap 20% šī tirgus.

“INDEXO rezultāti pierāda, ka ar inovatīvu un caurspīdīgu piedāvājumu var izaicināt un mainīt Latvijas finanšu nozari. INDEXO aug straujiem soļiem, jo cilvēki uzticas mūsu stratēģijai un atklātībai. Mēs pirmie Latvijā ieviesām indeksiem piesaistītos ieguldījumu plānus ar zemām izmaksām un šobrīd redzam, ka tieši šī pieeja sniedz labākos ilgtermiņa rezultātus Latvijas pensiju krājējiem. Mēs turpināsim strādāt, lai uzlabotu Latvijas finanšu vidi, jo pensiju jomā joprojām trūkst pilnīgas atklātības, piemēram, cilvēkiem jāsniedz pilna informācija arī par netiešajām pensiju uzkrājumu pārvaldības izmaksām,” saka Valdis Siksnis, INDEXO Valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.     

Kā ziņots iepriekš, paralēli pensiju pārvaldei, INDEXO turpina aktīvu darbu pie jaunas komercbankas izveides projekta. Šobrīd bankas licencēšanas dokumentācija tiek izskatīta Latvijas bankā un Eiropas Centrālajā bankā. Līdztekus INDEXO turpina darbu pie jaunās bankas tehniskās gatavības - inovatīvas un ērtas mobilās lietotnes un klientiem draudzīgu pakalpojumu izstrādes, kā arī INDEXO bankas projekta komandai turpina pievienoties jauni talantīgi speciālisti.  

Atruna: Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.

 

Par INDEXO

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Baltijā pēc klientu skaita ar vairāk kā 115 tūkstošiem klientu un vairāk kā 785 miljoniem eiro pārvaldībā.

INDEXO 2017. gadā dibināja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas sniedz modernus un pielāgotus pakalpojumus, lai Latvijas iedzīvotāji paši spētu atbilstoši savām vajadzībām rūpēties par savu finanšu labklājību.

Papildu informācija pieejama www.indexo.lv.

 

Kontaktinformācija:
Ieva Bauma
IPAS “Indexo”
Valdes locekle, mārketinga vadītāja
E-pasts: ieva.bauma@indexo.lv
Telefona numurs: + 371 28 636 789

Pielikumi