Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Nasdaq Riga biržā sācies pieteikšanās periods DelfinGroup akciju iegādei
Emitents DelfinGroup, AS (iepriekšējais nosaukums - ExpressCredit, SIA) (2138002PKHUJIMVMYB13)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-05-22 09:46:29
Versijas komentārs
Teksts

Šodien, 22. maijā, Nasdaq Riga biržā sākusies pieteikšanās Latvijas fintech uzņēmuma AS DelfinGroup akcionāru publisko piedāvājumu akcijām, kas ilgs līdz 2. jūnija plkst. 15:30 pēc Rīgas laika. Publisko akciju piedāvājuma ietvaros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas investoriem ir iespēja iegādāties līdz 4,66 miljonu DelfinGroup akciju, ko piedāvā divi lielākie uzņēmuma akcionāri – SIA L24 Finance un SIA EC finance. Vienas akcijas cena ir 1,35 eiro.

Latvijas Banka abus akciju publisko piedāvājumu prospektus apstiprināja 17. maijā. Publisko piedāvājumu ietvaros L24 Finance piedāvā iegādāties līdz 3,15 miljoniem akciju, bet EC finance – līdz 1,51 miljoniem akciju, kas kopumā sastāda 10,3% no visām DelfinGroup akcijām. Piedāvājumu rezultātu paziņošana paredzēta 5. jūnijā, bet iegādāto akciju pārskaitīšanu jeb norēķinu plānots veikt 6. jūnijā. Piedāvājuma akcijas tiks piešķirtas proporcionāli (pro-rata) piedāvājuma periodā saņemtajiem iegādes pieteikumiem.

DelfinGroup akcijas cena biržā prospektu apstiprināšanas dienā uz tirdzniecības sesijas slēgšanas brīdi bija 1,515 eiro, savukārt akcijas apjoma vidējā svērtā cena no 2023. gada 1. februāra līdz 30. aprīlim ir bijusi 1,51 eiro. Publisko piedāvājumu ietvaros akcijas, saskaņā ar ierasto tirgus praksi šādiem darījumiem, tiek piedāvātas ar vairāk nekā 10% atlaidi no akcijas vidējās svērtās biržas cenas.

"Divu lielāko uzņēmuma akcionāru plāns pārdot daļu savu akciju vērtējams kā pozitīvs solis, veicinot gan brīvā apgrozībā esošo akciju skaita palielināšanos, gan kopumā labvēlīgi ietekmējot kapitāla tirgus attīstību gan Latvijas, gan Baltijas mērogā. Līdz ar publisko akciju piedāvājumu stiprināsies akciju likviditāte un tirdzniecības apjomi biržā, kas ir izdevīgi gan esošajiem, gan jaunajiem investoriem, kā arī biržai kopumā. Investoriem ir iespēja iegādāties akcijas par fiksētu cenu zem to pašreizējās tirgus vērtības, papildinot vai diversificējot savu investīciju portfeļus," skaidro Didzis ĀdmīdiņšDelfinGroup valdes priekšsēdētājs.

No Latvijas uzņēmumiem, ar kuru akcijām pašlaik notiek tirdzniecība Nasdaq Baltic biržas Oficiālajā sarakstā, 2023. gadā DelfinGroup ir līderis pēc akciju tirdzniecības apgrozījuma un tirgus kapitalizācijas.

DelfinGroup dividendēs līdz šim ir izmaksājis līdz 50% no uzņēmuma peļņas, un uzņēmums plāno šādu praksi turpināt. Balstoties uz dividenžu maksājumiem, ko uzņēmums ir veicis līdz 2023. gada 16. maijam, pēdējo 12 mēnešu laikā DelfinGroup dividendēs izmaksāja 5,5 miljonus eiro jeb 0,121 eiro par akciju. Tas uzņēmuma akcionāriem nodrošināja dividenžu ienesīgumu 8% apmērā, pamatojoties uz akcijas cenu 2023. gada 16. maijā uz Nasdaq Riga biržas akciju tirdzniecības sesijas slēgšanas brīdi. Savukārt, balstoties uz pēdējo 12 mēnešu izmaksāto dividenžu apjomu, dividenžu ienesīgums pie publisko piedāvājumu akciju pārdošanas cenas 1.35 eiro sastādītu 9%.

Saskaņā ar akcionāru prospektos iekļauto informāciju, šobrīd DelfinGroup lielākie akcionāri ir L24 Finance (55,13%), EC finance (18,22%) un AE Consulting (8,75%), bet pārējiem akcionāriem pieder 17,9% akciju.

Publisko piedāvājumu izteicēji plašāku informāciju par akciju izsoli ir publicējuši mājaslapā www.shareoffering.lv. LHV banka ir publiskā piedāvājuma rīkotājbanka.

Akcionāru sagatavotos prospektos ir atrunāts, ka publisko piedāvājumu rīkotājbanka (LHV) drīkst apvienot abus piedāvājumus vienā un izvietot tos Nasdaq biržas sistēmā kā vienu.

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit sniegtā informācija ietver paziņojumus par AS DelfinGroup akcionāru (1) SIA L24 Finance; (2) SIA EC finance AS DelfinGroup akciju publiskajiem piedāvājumiem. Katrs investīciju lēmums jāpieņem balstoties uz Prospektiem, ko apstiprina Latvijas Banka. Apstiprinātie akcionāru Prospekti ir pieejami Latvijas Bankas mājaslapā (www.bank.lv).

 

Par DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts Latvijas fintech uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. DelfinGroup vairāk nekā 300 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021. gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunu akcionāru. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2023. gada pirmajā ceturksnī uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 73,5 miljonus eiro, EBITDA bija 3,9 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 1,8 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

 

         Vairāk informācijas:
         AS LHV Pank
         Tālrunis: +372 6 800 400
         E-pasts: info@shareoffering.lv
         
         Aldis Umblejs,
         DelfinGroup finanšu direktors
         Tālrunis: +371 26189988
         E-pasts: IR@delfingroup.lv

Pielikumi
Prospectus_L24_Finance_SIA_Public_Offering_2023_05_12.pdf (15880.31 kB)
Prospectus_EC_finance_SIA_Public_Offering_2023_05_12.pdf (15883.62 kB)