Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
INDEXO šogad plāno par 56% palielināt aktīvu apjomu pārvaldībā un par 28% klientu skaitu
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-03-29 08:53:43
Versijas komentārs
Teksts

Pensiju pārvaldītājs IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO) šogad paredz palielināt aktīvu apjomu pārvaldībā par 56%, no 584 miljoniem eiro 2022. gada beigās līdz 900 miljoniem eiro šī gada nogalē. Tāpat INDEXO plāno gada laikā piesaistīt aptuveni 28 tūkstošus jaunu klientu, gada nogalē kopējam 2. un 3. līmeņa pensiju plānu klientu skaitam sasniedzot aptuveni 128 tūkstošus, kas ir par 28% vairāk nekā 2022. gada beigās, kad kopējais INDEXO klientu skaits bija 99 700.

“Pateicoties Latvijas iedzīvotāju atsaucībai, labi organizētam pārdošanas procesam un klientu rekomendācijām, INDEXO joprojām ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā. Mūsu inovācija Latvijas tirgū – pasīvās pārvaldības modelis vai indeksu pieeja pārliecinoši uzrāda labākos ilgtermiņa rezultātus. Diemžēl joprojām mazāk nekā 15% no Latvijas pensiju uzkrājumiem tiek pārvaldīti šādā veidā. Tas nozīmē vēl lielu INDEXO izaugsmes potenciālu un to, ka ir vēl jāpanāk daudzas pozitīvas pārmaiņas Latvijas finanšu tirgū,” stāsta Valdis Siksnis, INDEXO valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem. 

Būtiska aktīvu pārvaldībā un klientu skaita pieauguma rezultātā paredzams arī nozīmīgs ieņēmumu pieaugums. Šogad INDEXO plānotie pensiju pārvaldības ieņēmumi ir 3,2 miljoni pretstatā 2,3 miljoniem 2022. gadā.

Kā ziņots iepriekš, paralēli pensiju pārvaldei, INDEXO aktīvi strādā pie jaunas komercbankas projekta un pagājušā gada nogalē iesniedza pieteikumu bankas licences saņemšanai. Tāpat INDEXO strādā pie jaundibināmās bankas pakalpojumu piedāvājuma izstrādes, IT sistēmu un risku pārvaldības modeļu izveides un citiem ar nākotnes bankas darbību saistītiem jautājumiem.

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Latvijas Bankas priekšlikuma. 

 

Par INDEXO

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā pēc klientu skaita ar vairāk kā 100 tūkstošiem klientu un vairāk kā 600 miljoniem eiro pārvaldībā. 

INDEXO 2017. gadā dibināja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas sniedz modernus un pielāgotus pakalpojumus, lai Latvijas iedzīvotāji paši spētu atbilstoši savām vajadzībām rūpēties par savu finanšu labklājību.

Vairāk informācija pieejama www.indexo.lv.

 

Kontaktinformācija:
Ieva Margeviča  
IPAS “Indexo” 
Valdes locekle, mārketinga vadītāja
E-pasts: ieva.margevica@indexo.lv  
Telefons: + 371 28 636 789

Pielikumi