Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Moody's publicē atjaunotu AS "Latvenergo" kredītreitinga analīzi, AS "Latvenergo" kredītreitings paliek nemainīts
Emitents Latvenergo, AS (213800DJRB539Q1EMW75)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-03-09 17:09:48
Versijas komentārs
Teksts

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's ir atjaunojusi AS "Latvenergo" kredītreitinga analīzi. AS "Latvenergo" kredītreitings paliek nemainīts Baa2 līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu. Atbilstoši tam 2023. gada 9. martā Moody's ir publicējusi atjaunotu AS "Latvenergo" kredītreitinga atzinumu.

Riga, 2023-03-09 16:08 CET -- AS "Latvenergo" piešķirtais kredītreitings Baa2 ir investīciju pakāpes kredītreitings. Kredītreitingu izmanto gan vietējās, gan starptautiskās finanšu institūcijas, lai novērtētu uzņēmuma kredītrisku, un tas ļauj uzņēmumam piesaistīt finansējumu ar izdevīgiem nosacījumiem. Kopš 2004. gada Moody's ir noteikusi AS "Latvenergo" kredītreitingu, un kopš 2015. gada tas ir noteikts Baa2 līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu.

Moody's publicētais kredītreitinga atzinums pieejams Latvenergo mājas lapas sadaļā Investoriem/ Finanšu informācija/ Kredītreitings.

Papildu informācija:

Jānis Irbe
Finanšu un kredītu vadības direktors
Tālrunis: +371 29 453 897
E-pasts: investor.relations@latvenergo.lv

www.latvenergo.lv

Par Latvenergo

Latvenergo koncerns ir viens no lielākajiem enerģijas tirgotājiem Baltijā, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu. AS "Latvenergo" vairākus gadus ir atzīta par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's AS "Latvenergo" ir novērtējusi ar investīciju pakāpes kredītreitingu Baa2/stabils.

Latvenergo koncernā ietilpst mātessabiedrība AS "Latvenergo" (elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošana un tirdzniecība, dabasgāzes tirdzniecība) un meitassabiedrības - AS "Sadales tīkls" (elektroenerģijas sadale), Elektrum Eesti, OÜ (elektroenerģijas un dabasgāzes tirdzniecība Igaunijā), Elektrum Lietuva, UAB (elektroenerģijas un dabazgāzes tirdzniecība Lietuvā), AS "Enerģijas publiskais tirgotājs" (elektroenerģijas obligātā iepirkuma administrēšana), SIA "Liepājas enerģija" (siltumenerģijas ražošana un tirdzniecība Liepājā, elektroenerģijas ražošana) un SIA "Latvijas vēja parki" (vēja parku attīstība Latvijā). Visas AS "Latvenergo" akcijas pieder valstij, un to turētāja ir Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija.

Pielikumi