Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
INDEXO pagājušajā gadā palielina klientu skaitu par 48%, jaunās bankas izveidē iegulda 1,271 miljonu eiro
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 1.1 Gada finanšu pārskati un revīzijas ziņojumi
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-02-28 19:02:17
Versijas komentārs
Teksts

Saskaņā ar konsolidēto auditēto 2022. gada finanšu pārskatu, pensiju pārvaldnieks IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO), pagājušā gada laikā ir sasniedzis jaunu klientu piesaistes rekordu, gada laikā par INDEXO 2. un 3. līmeņa pensiju plānu dalībniekiem kļūstot 32 200 jauniem klientiem. Gada beigās INDEXO pensiju plānu klientu skaits sasniedza 99 700, kas ir par 48% vairāk kā gada sākumā. Savukārt, INDEXO aktīvu pārvaldībā (AUM) apjoms 2022. gada laikā pieauga par 25%, gada nogalē sasniedzot 584.9 milj. EUR.

INDEXO izaugsme panākta, neskatoties uz Latvijas 2. pensiju līmeņa tirgus aktīvu kritumu no 6 miljardiem eiro līdz 5.68 miljardiem eiro šajā pašā periodā. Tirgus kritums skaidrojams galvenokārt ar vērtību kritumu visos būtiskajos akciju un obligāciju tirgos.

“Pagājušā gada svarīgākais notikums noteikti ir pirmie soļi jaunās INDEXO bankas izveidē. Pērn jūlijā veiksmīgi īstenojām INDEXO akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO), piesaistot kapitālu bankas izveidei un vēlāk gada gaitā jau paveicām nozīmīgu darbu, kas gada nogalē vainagojās ar komercbankas licences saņemšanas pieteikuma iesniegšanu Latvijas Bankā. Šogad turpināsim iesākto bankas izveides procesu,” stāsta Valdis Siksnis, INDEXO valdes loceklis un viens no dibinātājiem. 

INDEXO Bankas izveides projektā pērn tika ieguldīti 1,186 miljoni eiro, piesaistīta pieredzes bagāta bankas vadības komanda, ielikti pamati jaunās bankas IT infrastruktūrai, uzsākts darbs pie klientu pakalpojumu izstrādes, kā arī jau nodibināts uzņēmums AS IDX1R, kas pēc licences saņemšanas kļūs par jauno INDEXO banku.

“INDEXO tika izveidots pirms vairāk kā 5 gadiem reaģējot uz augstajām izmaksām un zemajām atdevēm Latvijas pensiju pārvaldības tirgū. Esmu ļoti gandarīts, ka ar mūsu lielāko pensiju plānu “Izaugsme 47-57” un “Jauda 16-50” rezultātiem esam mainījuši šo situāciju un pārliecinoši parādījuši zemu izmaksu pasīvās līdzekļu pārvaldes priekšrocības. Tas ir palīdzējis nostiprināt straujāk augošā pensiju pārvaldītāja pozīcijas. Piemēram, 2. pensiju līmeņa plāniem mēs piesaistījām vairāk nekā 25 tūkstošus jaunu klientu, kas ir aptuveni sešas reizes vairāk nekā tuvākajam konkurentam. Pēdējo 5 gadu laikā mūsu klientu skaits ir palielinājies vidēji par 40 % gadā un mēs turpināsim veikt nozīmīgus ieguldījumus jaunu klientu piesaistē arī šogad,” turpina V. Siksnis. 

INDEXO tirgus daļa 2022. gadā 2. pensiju līmeņa tirgū pārsniedza 10%. Pateicoties klientu skaita un vidējo algu pieaugumam, mūsu ikmēneša saņemtās 2. pensiju līmeņa iemaksas pieauga par 55% - no 4.2 miljoniem eiro līdz 6.5 miljoniem eiro mēnesī. INDEXO klientu lojalitāte regulāri pieaug un gada izteiksmē 2022. gada decembrī sasniedza 94%. 2021. gada beigās lojālo klientu proporcija bija 91.7%.

INDEXO pamatdarbības peļņa pirms klientu piesaistes izmaksām un bankas izveides izmaksām pagājušajā gadā bija 1,493 miljoni eiro. Savukārt, jaunu klientu piesaistē pērn INDEXO ieguldīja – 1,579 miljonus eiro. Pēc bankas izveides ieguldījumu veikšanas un jaunu klientu piesaistes investīcijām gada neto zaudējumi 2022. gadā bija 1,271 miljons eiro.

IPAS "Indexo" konsolidētais auditētais 2022. gada finanšu pārskats ir pieejams pielikumā, kā arī tiks publicēts uzņēmuma mājaslapā: https://indexo.lv/investoriem/. 

INDEXO aicina piedalīties vebinārā par 2022. gada rezultātiem un citām aktualitātēm šī gada 1. martā pulksten 13:00 pēc vietējā laika (angļu valodā).

Lai piedalītos vebinārā, lūdzam iepriekš reģistrēties, izmantojot šo satiti: https://nasdaq.zoom.us/webinar/register/WN_v5lm4FEVRb-coaX8T0_pCQ

Pēc pieteikuma formas aizpildīšanas uz norādīto e-pastu tiks nosūtīta saite uz vebināru un informācija par pieslēgšanos vebināram.

 

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.  

 

Par INDEXO 

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā pēc klientu skaita ar vairāk kā 100 tūkstošiem klientu un vairāk kā 600 miljoniem eiro pārvaldībā. 

INDEXO 2017. gadā dibināja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas sniedz modernus un pielāgotus pakalpojumus, lai Latvijas iedzīvotāji paši spētu atbilstoši savām vajadzībām rūpēties par savu finanšu labklājību. 

Vairāk informācija pieejama www.indexo.lv. 

 

Kontaktinformācija: 
Ieva Margeviča   
IPAS “Indexo”   
Valdes locekle, mārketinga vadītāja 
E-pasts: ieva.margevica@indexo.lv    
Telefons: + 371 28 636 789

Pielikumi
ipas-indexo-gada-parskats-2022-ar-ziņojumu.edoc.zip (1144.34 kB)
ipas-indexo-korporativas-parvaldes-zinojums-2022.pdf (429.10 kB)
ipas-indexo-2022-presentation.pdf (3100.79 kB)
ipas-indexo-konsolidets-auditets-2022-gada-parskats-lat-ar-atzinumu.pdf (10213.28 kB)