Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" sniedz atbildes par iesniegto tarifa projektu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē
Emitents Augstsprieguma tīkls, AS (64883LC3F12690GATG87)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2022-11-29 17:27:15
Versijas komentārs
Teksts

Šodien, 29. novembrī, AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) valdes priekšsēdētāja Gunta Jēkabsone piedalījās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē. Jau iepriekš tika ziņots, ka AST izstrādājis un iesniedzis apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jaunu elektroenerģijas pārvades tarifu. Plānots, ka jaunais tarifs varētu stāties spēkā ar nākamā gada 1. martu.

 

Sēdes laikā G.Jēkabsone uzsvēra, ka pārvades pakalpojumu tarifs ir pēc iespējas ātri jāpārskata, jo šobrīd spēkā esošais tarifs nesedz uzņēmuma izmaksas. Saskaņā ar AST aprēķiniem, ka katrs mēnesis 2023. gadā, kamēr nebūs stājušies spēkā uzņēmuma jaunais tarifs, uzņēmumam nesīs apmēram 6 miljonu eiro zaudējumus.

20. decembra LR Ministru kabineta sēdē ir paredzēts izskatīt Ekonomikas un Finanšu ministriju ziņojumus par iespēju koriģēt AS "Augstsprieguma tīkls" un AS "Sadales tīkls" iesniegtos tarifu projektus.

 

Par AS "Augstsprieguma tīkls"

AST ir Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina nepārtrauktu, drošu un ilgtspējīgi efektīvu elektroenerģijas pārvadi visā Latvijā. Tā vīzija ir kļūt par reģiona vadošo pārvades sistēmas operatoru, kas operatīvi un sekmīgi ievieš uz attīstību vērstas izmaiņas. AST pieder dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" 68,46 % kapitāldaļu.

 

Papildus informācija:

Elīna Grīvāne

Komunikācijas vadītāja

Tālr. +371 27060306

E-pasts: elina.grivane@ast.lv

Par AS "Augstsprieguma tīkls"

 

Pielikumi