Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
INDEXO pēdējo 12 mēnešu laikā par 49% audzē klientu skaitu, ieņēmumi aug par 46%
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2022-11-09 09:37:27
Versijas komentārs
Teksts

Saskaņā ar Konsolidēto neauditēto 2022. gada pirmo deviņu mēnešu pārskatu, pensiju pārvaldnieks IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO) pēdējo 12 mēnešu laikā ir piesaistījis 30 176 jaunus klientus 2. un 3. pensiju līmeņa plāniem. Kopējais INDEXO klientu skaits šī gada septembra beigās bija 91.2 tūkstoši, kas ir par 49% vairāk kā 2021. gada trešā ceturkšņa beigās. Aktīvi pārvaldībā pēdējo 12 mēnešu laikā auguši par 34%: no 405.0 miljoniem eiro 2021. gada septembra beigās līdz 540.9 miljoniem eiro šī gada septembra noslēgumā.

 “Mūsu mērķis šobrīd un vidējā termiņā ir augt un esam radījuši biznesa modeli, kas finansē mūsu izaugsmi. Visu, ko mēs nopelnām, mēs ieguldām attīstībā – gan pensiju pārvaldes virzienā, gan jaunās bankas projektā,” saka Valdis Siksnis, INDEXO valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

“Pasaules kapitāla tirgū šis ir izteikti nestabils gads. Tādēļ jo svarīgāk, ka arī šādā laikā INDEXO pensiju pārvaldes darbības pamatrādītāji kļūst arvien spēcīgāki, proti, līdz ar klientu skaitu, mēs audzējam arī ik mēnesi iemaksāto pensiju apjomu, aktīvus pārvaldībā un ieņēmumus. Tas norāda uz INDEXO biznesa noturību un izaugsmes potenciālu, kas, savukārt, nodrošina ilgtermiņa vērtības pieaugumu mūsu akcionāriem,” turpina V. Siksnis.

Gada pirmajos deviņos mēnešos, līdzīgi kā pusgadā, INDEXO ir visstraujāk audzējis jaunu klientu skaitu salīdzinājumā ar citiem tirgus dalībniekiem. Proti, kamēr INDEXO pensiju 2. līmeņa plāniem pēdējo 12 mēnešu laikā ir pievienojušies vairāk kā 23 950 jaunu klientu, nākamais straujāk augošais konkurents savu klientu bāzi ir audzējis vien par 3 079 klientiem, kam seko nākamais konkurents ar 1 393 jauniem klientiem šajā periodā.

INDEXO tirgus daļa pensiju tirgū pēc aktīvu pārvaldībā apjoma pēdējā gada laikā ir pieaugusi no 6% 2021. gada trešā ceturkšņa beigās līdz 9% šī gada septembra beigās.

Pieaugot aktīviem pārvaldībā, būtiski ir auguši arī INDEXO ieņēmumi, kas šī gada pirmajos deviņos mēnešos bija 1.6 miljoni eiro, jeb par 46% vairāk kā salīdzināmā periodā pērn. Pamatdarbības ienākumi pirms klientu piesaistes izmaksām palielinājās līdz EUR 973.1 tūkstoši eiro, kas ir par 50% vairāk nekā 2021. gada 9 mēnešos. Jaunu klientu piesaistē INDEXO šogad ir investējis 1.251 miljonus eiro, un vasarā īstenotā akciju sākotnējā piedāvājuma (IPO) izmaksas bija 235.3 tūkstoši eiro. Savukārt, INDEXO bankas attīstības projekta izmaksas līdz trešā ceturkšņa beigām bija 369.9 tūkstoši eiro. Jaunu klientu piesaistes veikto investīciju, IPO izmaksu un bankas attīstības izmaksu rezultātā INDEXO zaudējumi šī gada pirmajos deviņos mēnešos bija 883.8 tūkstoši eiro.

INDEXO šī gada noslēgumā prioritāte būs turpināt jaunu klientu piesaisti 2. un 3. līmeņa pensiju plāniem, kā arī jau uzsāktais darbs jaunas bankas ieceres īstenošanai.

INDEXO šobrīd strādā pie pieteikuma komercbankas licencei, ko izsniedz Eiropas Centrālā Banka pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšlikuma. 

 

Par INDEXO

INDEXO ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā ar jau vairāk kā 90 tūkstošiem klientu un vairāk kā pusmiljardu eiro pārvaldībā.

INDEXO 2017. gadā dibināja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas sniedz modernus un pielāgotus pakalpojumus, lai Latvijas iedzīvotāji paši spētu atbilstoši savām vajadzībām rūpēties par savu finanšu labklājību.

Vairāk informācija pieejama www.indexo.lv

 

Kontaktinformācija:
Ieva Margeviča
IPAS “Indexo”
Valdes locekle
E-pasts: ieva.margevica@indexo.lv
Telefons: + 371 28 636 789

Pielikumi
INDEXO_neauditetais_konsolidetais_starpperiodu_parskats_30.09.2022.pdf (6961.61 kB)