Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
“Latvenergo” un “RWE” apvieno spēkus atkrastes vēja enerģijas attīstībai Latvijā
Emitents Latvenergo, AS (213800DJRB539Q1EMW75)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2022-09-16 11:07:37
Versijas komentārs
Teksts

Viens no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijā AS “Latvenergo” un globālais līderis atjaunojamo energoresursu jomā “RWE” ir apvienojuši spēkus, lai attīstītu, būvētu un pārvaldītu jūras vēja projektus pie Latvijas krastiem.

Šodien, 16. septembrī, “Latvenergo” un “RWE” parakstījuši sadarbības memorandu, apliecinot mērķtiecīgu virzību un gatavību īstenot vērienīgus atkrastes vēja parku projektus. Šī būs divu līdzvērtīgu partneru savstarpēji papildinoša sadarbība, apvienojot plašas Latvenergo zināšanas par Latvijas enerģētikas tirgu un energoapgādi Baltijas valstīs ar ilggadējo RWE pieredzi atkrastes vēja parku attīstībā, veiksmīgu projektu īstenošanā un drošā ekspluatācijā.

Saskaņā ar Latvijas Nacionālo enerģētikas un klimata plānu līdz 2030. gadam valsts ir iecerējusi palielināt vēja jaudu no pašreizējiem aptuveni 70 megavatiem (MW) līdz 800 MW. Jauna spēcīga partnerība veicinās šī mērķa sasniegšanu, turklāt uzņēmumu zināšanas un līdzšinējā pieredze dos devumu arī izsludinātājā Latvijas - Igaunijas kopprojektā “ELWIND” 1 gigavata (GW) atkrastes vēja enerģijas nodrošināšanai.

Par “RWE”:

‘’RWE” ir vadošais globālais spēlētājs atjaunojamo energoresursu jomā un otrais pasaulē jūras vēja enerģijas jomā. Uzņēmums pārvalda 18 jūras vēja ģeneratoru parkus piecās valstīs, tostarp Kårehamn (48 MW) pie Zviedrijas krastiem, Dānijas jūras vēja ģeneratoru parku Rødsand 2 (207 MW, RWE daļa: 20 %) un Arkona, kas ar 385 MW ir viens no lielākajiem jūras vēja ģeneratoru parkiem Baltijas jūrā Vācijā (RWE daļa: 50 %). Turklāt “RWE” ir ievērojami pavirzījusies uz priekšu ar 350 MW vēja parka F.E.W. Baltic II attīstīšanu Polijas piekrastē, kā arī ar 1,6 GW projekta Södra Victoria attīstību Zviedrijas piekrastē. Līdz 2030. gadam “RWE” plāno palielināt savu jūras vēja jaudu no pašreizējiem 3 GW līdz 8 GW (jauda atspoguļo tikai “RWE” daļu). Visā pasaulē RWE ir uzsākusi jūras vēja enerģijas attīstīšanu 10 GW apjomā ar nodrošinātām tiesībām atkrastē. Turpmākā izaugsme koncentrējas uz Ziemeļameriku, Āzijas un Klusā okeāna reģionu un īpaši pievilcīgiem tirgiem Eiropā, tostarp Baltijas valstīm.

 

Papildu informācija:
Jānis Irbe
Finanšu un kredītu vadības direktors
Tālrunis: +371 29 453 897
E-pasts: investor.relations@latvenergo.lv

www.latvenergo.lv

Par Latvenergo

Latvenergo koncerns ir viens no lielākajiem enerģijas tirgotājiem Baltijā, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu. AS "Latvenergo" vairākus gadus ir atzīta par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's AS "Latvenergo" ir novērtējusi ar investīciju pakāpes kredītreitingu Baa2/stabils.

Latvenergo ir viens no videi draudzīgākajiem elektroenerģijas ražotājiem Eiropā — aptuveni puse elektroenerģijas tiek saražota trīs lielās hidroelektrostacijās. Tās papildina modernizētas koģenerācijas elektrostacijas, kurās elektroenerģiju iegūst no dabasgāzes. Latvenergo attīsta jaunas zaļās vēja un saules enerģijas ražošanas jaudas, kā arī ir līderis elektromobilitātes pakalpojumu jomā.

Latvenergo koncernā ietilpst mātessabiedrība AS "Latvenergo" (elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošana un tirdzniecība, dabasgāzes tirdzniecība) un meitassabiedrības - AS "Sadales tīkls" (elektroenerģijas sadale), Elektrum Eesti, OÜ (elektroenerģijas un dabasgāzes tirdzniecība Igaunijā), Elektrum Lietuva, UAB (elektroenerģijas un dabazgāzes tirdzniecība Lietuvā), AS "Enerģijas publiskais tirgotājs" (elektroenerģijas obligātā iepirkuma administrēšana), SIA "Liepājas enerģija" (siltumenerģijas ražošana un tirdzniecība Liepājā, elektroenerģijas ražošana) un SIA "Latvijas vēja parki" (vēja parku attīstība Latvijā). Visas AS "Latvenergo" akcijas pieder valstij, un to turētāja ir Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija.

Pielikumi