Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
AS "Latvenergo" publicē informatīvu prezentāciju par Latvenergo koncernu
Emitents Latvenergo, AS (213800DJRB539Q1EMW75)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2022-07-19 14:51:48
Versijas komentārs
Teksts

AS "Latvenergo" ir sagatavojusi un publicē informatīvu prezentāciju par Latvenergo koncernu, sniedzot aktuālu informāciju par koncerna organizatorisko struktūru, stratēģiju, darbības segmentiem un finanšu rādītājiem.

2021. gadā Latvenergo koncerns bija zaļās enerģijas ražošanas līderis Baltijā,  saražojot 29 % no kopējā Baltijas valstīs izstrādātā elektroenerģijas apjoma. 59 % no tās saražoti no atjaunīgajiem energoresursiem.

2021. gadā Latvenergo koncerns bija pārstāvēts visos enerģijas tirdzniecības segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Ārpus Latvijas pārdotās elektroenerģijas apjoms veidoja aptuveni 40 % no kopējā mazumtirdzniecībā pārdotās elektroenerģijas apjoma.

Gads bija īpaši sekmīgs saules paneļu tirdzniecībā – salīdzinot ar 2020. gadu, noslēgto saules paneļu un saules parku daļu pārdošanas līgumu skaits Baltijā ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes. Kopējā Latvenergo koncerna mazumtirdzniecības klientiem uzstādītā saules paneļu jauda Baltijā sasniedza gandrīz 11 MW, līdz ar to Latvenergo ir viens no vadošajiem šī pakalpojuma sniedzējiem Baltijā.

2021. gadā tika sasniegts gada sākumā izvirzītais mērķis elektroauto uzlādes pieslēgvietu skaitam – Elektrum uzlādes tīklu veidoja 90 pieslēgvietas, ar mobilo lietotni veikto uzlāžu skaits, salīdzinot ar 2020. gadu, bija uz pusi lielāks.

2021. gadā tika izstrādāta un 2022. gada 30. martā apstiprināta Latvenergo koncerna vidēja termiņa darbības stratēģija 2022.– 2026. gadam, kurā izvirzīti jauni stratēģiskie mērķi. Izaugsmes stratēģija ir vērsta uz koncerna darbības izvēršanu un līderību atjaunīgās enerģijas izmantošanas attīstīšanā.

Pārskata gadā Latvenergo koncerns jau 14. reizi ir vērtīgākais uzņēmums Latvijā. AS “Latvenergo” 2021. gada Ilgtspējas indeksā atzīta par ilgtspējīgāko komercsabiedrību Latvijā, kā arī devīto gadu pēc kārtas AS "Latvenergo" saņēma Ilgtspējas indeksa Platīna kategoriju.

 

Papildu informācija:
Inese Vilciņa
Finansēšanas un investoru attiecību vadītāja
Tālrunis: +371 29 110 880
E-pasts: investor.relations@latvenergo.lv

www.latvenergo.lv

 Par Latvenergo

Latvenergo koncerns ir viens no lielākajiem enerģijas tirgotājiem Baltijā, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu. AS "Latvenergo" vairākus gadus ir atzīta par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's AS "Latvenergo" ir novērtējusi ar investīciju pakāpes kredītreitingu Baa2/stabils.

Latvenergo koncernā ietilpst mātessabiedrība AS "Latvenergo" (elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošana un tirdzniecība, dabasgāzes tirdzniecība) un meitassabiedrības – AS "Sadales tīkls" (elektroenerģijas sadale), Elektrum Eesti, OÜ (elektroenerģijas un dabasgāzes tirdzniecība Igaunijā), Elektrum Lietuva, UAB (elektroenerģijas un dabasgāzes tirdzniecība Lietuvā), AS "Enerģijas publiskais tirgotājs" (elektroenerģijas obligātā iepirkuma administrēšana) un SIA "Liepājas enerģija" (siltumenerģijas ražošana un tirdzniecība Liepājā, elektroenerģijas ražošana). Visas AS "Latvenergo" akcijas pieder valstij, un to turētāja ir Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija.

Pielikumi
LATVENERGO_prezentacija_2021.pdf (2866.17 kB)