Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
AS DelfinGroup finanšu direktors Aldis Umblejs kļūst par valdes locekli
Emitents DelfinGroup, AS (iepriekšējais nosaukums - ExpressCredit, SIA) (2138002PKHUJIMVMYB13)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2021-12-01 09:56:30
Versijas komentārs
Teksts

Latvijas finanšu koncerna AS DelfinGroup valdē turpmāk strādās līdzšinējais finanšu direktors Aldis Umblejs, kurš nomaina valdes locekli Kristapu Bergmani  Valdes sastāva izmaiņas uzņēmumu reģistrā reģistrētas 2021. gada 30. novembrī. Tāpat valdē turpina strādāt valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš un valdes loceklis Ivars Lamberts.

A.Umblejs ir ieguvis ASV CFA Institūta finanšu analītiķa un Apvienotās Karalistes sertificēta grāmatveža (FCCA) kvalifikācijas. Viņš ir studējis Banku augstskolā un Rīgas Juridiskajā augstskolā, iepriekš bijis finanšu direktors un valdes loceklis starptautiskā finanšu tehnoloģiju uzņēmumā AS Finitera, projektu vadītājs starptautiskajā auditorkompānijā EY, finanšu direktors SIA Scandagra Latvia, kā arī ieņēmis vairākus ar iekšējo auditu saistītus amatus citos uzņēmumos. A. Umblejam pieder 2,739 AS DelfinGroup akcijas.

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “AS DelfinGroup valdē viens profesionālis nomaina otru. K. Bergmanis uzņēmumam pievienojās pašā sākumposmā – 2012. gadā un ir paveicis ļoti lielu darbu, lai uzņēmums kļūtu par vienu no nozares līderiem, kā arī vienu no nedaudziem Latvijas uzņēmumiem, kurš ir ieguvis tūkstošiem investoru uzticību un kura akcijas tagad tiek publiski kotētas Nasdaq Riga biržā. Novērtēju K. Bergmaņa profesionalitāti, lojalitāti un ieguldījumu, un novēlu viņam tikpat lielus panākumus arī nākamajās biznesa iecerēs. K. Bergmaņa finanšu direktora pienākumus kopš augusta ļoti veiksmīgi ir pārņēmis A. Umblejs. Viņš ātri iejutās uzņēmuma komandā un jau tagad ir pierādījis savu kompetenci  finanšu un vadības jomās, kā arī, Alda līdzšinējā pieredze finanšu tehnoloģiju nozarē palīdz uzņēmumam straujāk virzīties automatizācijas un digitalizācijas jomās. Nākamais solis viņam ir valdes locekļa pienākumu pārņemšana.”

Kristaps Bergmanis: “Deviņi gadi vienā uzņēmumā ir ilgs periods un, līdz ar AS DelfinGroup IPO, ir noslēdzies šis karjeras posms. Tālāk esmu nolēmis pievērsties citiem biznesa izaicinājumiem. AS DelfinGroup tālākajai izaugsmei sekošu līdzi kā akcionārs, bet savas finanšu direktora un kapitāla piesaistes kompetences tālāk izmantošu, lai palīdzētu augt arī citu industriju uzņēmumiem. Vispirms gan pāris mēnešus atpūtīšos, jo šis gads tiešām bija ļoti saspringts un notikumiem bagāts.“

AS DelfinGroup akciju sākotnējais publiskais piedāvājums (IPO) veiksmīgi noslēdzās šā gada 14. oktobrī. Kopumā IPO piedalījās 5,927 investori un uzņēmums piesaistīja 8,09 miljonus eiro. AS DelfinGroup akciju kotēšana Nasdaq Riga biržas Baltijas Oficiālajā sarakstā tika uzsākta 20. oktobrī.

Par AS DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk kā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. AS DelfinGroup vairāk kā 270 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400’000 klientu. AS DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstams Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021. gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunus akcionārus. Uzņēmums veic regulāru ik ceturkšņa dividenžu izmaksu. 2020. gadā uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 34.6 miljonus eiro, EBITDA bija 9.3 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem par dividendēm sasniedza 4.65 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

Papildu informācija:
Aldis Umblejs
AS DelfinGroup Finanšu direktors
Tālr.: +371 26189988
E-pasts: IR@delfingroup.lv

Pielikumi