Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
AS “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” Zaļo obligāciju Investoru atskaite uz 2021. gada 30. jūniju
Emitents Attīstības finanšu institūcija Altum, AS (5493007HPQSSX8BJ4315)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2021-09-02 08:49:15
Versijas komentārs
Teksts

Ar 2017. gada rudenī piesaistīto Zaļo obligāciju finansējumu AS „Attīstības finanšu institūcija “Altum”” Koncerna (turpmāk tekstā - ALTUM) piešķirtais finansējuma apjoms 2021. gada 30. jūnijā sastāda 18.1 milj. eur, ko veido 40 zaļie projekti. Ar zaļo obligāciju finansējumu finansēto projektu kopējais plānotais CO2 izmešu samazinājums gadā sastāda 7,945 tonnas.        

2017. gada oktobrī ALTUM bija pirmā attīstības finanšu institūcija Austrumeiropā, ka izlaida Zaļās obligācijas. Zaļo obligāciju emisijas ietvaros piesaistītie līdzekļi ir ieguldīti saskaņā ar ALTUM Zaļo obligāciju ietvaru un kuru 2017. gada 29. septembrī CICERO ir novērtējis ar atzīmi “Vidēji zaļš”.

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

“ALTUM zaļo obligāciju finansējums Latvijā sasniedz arvien plašāku videi draudzīgu projektu pārklājumu. Līdz šim finansētie projekti ik gadu sniegs teju 8,000 tonnu CO2 izmešu samazinājumu, ar lielāko īpatsvaru energoefektivitātes segmentā, un šis apjoms turpina augt līdz ar katru jaunu  projektu.  Varam lepoties ar salīdzinoši lielu CO2 samazinājumu uz katru videi draudzīgos projektos investēto miljonu eiro, un redzam potenciālu arī tālākai izaugsmei. Gandrīz 30% zaļo obligāciju finansēto projektu ir centralizētās siltumapgādes sistēmu modernizācijas jomā. Zīmīgi, ka šie projekti lielākoties tiek īstenoti nelielos ciematos ārpus pilsētām, tādējādi ar videi draudzīgu siltumenerģiju nodrošinot lielu daļu sabiedrisko un dzīvojamo ēku ciematā.  Pateicoties ALTUM zaļo obligāciju finansējuma pieejamībai atjaunojamo resursu un energoefektivitātes segmentos Latvijā arvien populārāks kļūst ESCO darbības koncepts, kas ietver zināšanu un finansējuma kombināciju un kas ir plaši pielietots visā Eiropā. Piemēram, šobrīd jau katra ceturtā Latvijas pašvaldība ir izmantojusi “apgaismojums kā ārpakalpojums” iespēju, sadarbojoties ar kādu no ALTUM finansētajām energoservisa kompānijām.  Būtisku ietekmi sniedz arī projekti ilgtspējīga transporta segmentā ne tikai klimata jomā, bet arī popularizējot videi draudzīga transporta arvien plašāku izmantošanu.”

ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar atbalsta finanšu instrumentiem - aizdevumiem, garantijām un ieguldījumiem riska kapitāla fondos - nodrošina finanšu resursu pieejamību uzņēmumiem un mājsaimniecībām, jomās, kuras valsts izvirzījusi kā atbalstāmas un svarīgas, tādejādi veicinot tautsaimniecības attīstību un sekmējot privātā kapitāla un finanšu resursu mobilizēšanu. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's Investors Service 2019. gada 25. martā pārapstiprināja Altum ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 ar stabilu perspektīvas novērtējumu. Savukārt bāzes kredītnovērtējums (baseline credit assessment) tika paaugstināts uz investīciju līmeņa reitingu baa3. Moody’s Altum piešķirtais reitings ir viens no augstākajiem Latvijas kapitālsabiedrībām piešķirtajiem kredītreitingiem. 2017. gada 24. oktobrī Altum obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. 

         Laura Lapkovska
         AS „Attīstības finanšu institūcija Altum” Investoru attiecību daļa
         Tel.: 67774023, 26165699
         E-pasts: Laura.Lapkovska@altum.lv

Pielikumi