Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
“Olainfarm” atjauno aukstumstaciju ilgtspējīgākai un zaļākai ražošanai
Emitents Olainfarm, AS (213800WCG52W62ENOP27)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2021-02-22 08:50:58
Versijas komentārs
Teksts

“Zaļākai šodienai” ir sauklis, ar kuru šonedēļ “Olainfarm” atklāj pārbūvēto aukstumstaciju un tās inženiersistēmu, kas veicinās siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu. Aukstumstacijas un sadales infrastruktūras modernizācijā ieguldīti vairāk nekā 2,7 miljoni eiro, tai skaitā Kohēzijas fonda līdzfinansējums 700 tūkstošu eiro apmērā.


Janvārī “Olainfarm” izgājis kārtējo pēcuzraudzības auditu vides pārvaldības jomā, lai saņemtu vides pārvaldības sistēmas standarta ISO 14001 sertifikātu. Tādējādi uzņēmums saskaņā ar savu stratēģiju “Uz priekšu 2020–2025” veicina efektīvu energoresursu izmantošu un rūpējas par savas saimnieciskās darbības ietekmes uz vidi samazināšanu. Šī projekta realizācija nodrošina “Olainfarm” pienesumu zaļās ekonomikas un klimata neitralitātes programmām, prognozētais ietaupījums 1486,563 MWh/gadā un siltumnīcefekta gāzu - CO2 emisiju samazinājums 235,645 t/gadā.

“Kā atbildīgs uzņēmums “Olainfarm” regulāri monitorē savas saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi. Efektīva energoresursu pārvaldība un mūsdienu tehnoloģijas ir viens no veidiem kā paaugstināt uzņēmuma energoefektivitāti. Tas palīdz racionāli izmantot energoresursus ražošanas procesā, mazināt to patēriņu uz vienu saražotās produkcijas vienību, palielināt uzņēmuma konkurētspēju un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas. Ilgtspējīga uzņēmuma attīstība ir mūsu stratēģijas “Uz priekšu” pamatā. Tas nozīmē rūpes par cilvēkiem un vidi, kas šobrīd ir aktuālākas kā jebkad agrāk. Kā apliecinājumu, ka esam uz pareizā ceļa, esam veiksmīgi izgājuši kārtējo pēcuzraudzības auditu, lai saņemtu vides pārvaldības sistēmas sertifikātu. Paldies kolēģiem un partneriem,” saka Jerūns Veitess, AS ”Olainfarm” valdes priekšsēdētājs.

Aukstumstacijas un tās inženiersistēmu rekonstrukcija veikta 18 mēnešu laikā, projekta īstenošanu uzsākot 2019. gada 2. ceturksnī, kura ietvaros veikta ražošanas ceha, aukstumstacijas un ārējo aukstumtīklu rekonstrukcija energoefektivitātes paaugstināšanai un tehniskā stāvokļa uzlabošanai. 2020. gada nogalē veikta aukstumstacijas darbības testēšana un šobrīd aukstumstacija darbojas pilnā apmērā. Aukstumenerģija ar temperatūru līdz mīnus 15 °C tiek izmantota ķīmisko produktu un aktīvo farmaceitisko vielu ražošanā — tehnoloģisko procesu nodrošināšanai.

Par “Olainfarm” vides politiku

Uzņēmumā ir izstrādāta videi un klimatam draudzīga energopolitika. AS “Olainfarm” vides politika balstās uz vides pārvaldības sistēmu, kas veidota atbilstoši standarta ISO 14001:2015 “Vides pārvaldības sistēmas” prasībām. Kopš 2016. gada 1. novembra vides pārvaldības sistēma ir papildināta ar nepārtrauktu enerģijas patēriņa izvērtēšanas procesu atbilstoši Energoefektivitātes likumam un MK 26.07.2016. noteikumiem Nr. 487 “Uzņēmumu energoaudita noteikumi”.

“Olainfarm”, daļa no Olainfarm grupas, ir viens no vadošajiem farmācijas uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas piedāvā augstas kvalitātes medikamentus un ķīmiskos farmaceitiskos produktus. Uzņēmuma biznesa stratēģija “Uz Priekšu” iezīmē tā vīziju – kļūt par vienu no TOP10 Centrālās un Austrumeiropas ražotājiem līdz 2025. gadam.

Ar gandrīz 50 gadu ekspertīzi Olainfarm grupa piegādā ilgtspējīgus veselības aprūpes produktus un pakalpojumus ar pievienoto vērtību vairāk nekā 50 valstīm visā pasaulē. Grupā ietilpst – farmācijas uzņēmums “Olainfarm”, uztura bagātinātāju un medicīnisko iekārtu piegādātājs “Silvanols”, elastīgo un kompresijas materiālu ražotājs “Tonus Elast”, aptieku ķēde “Latvijas aptieka” un veselības aprūpes un diagnostikas centri “DiaMed” un “OlainMed”.

Papildu informācija:
Jānis Dubrovskis
AS “Olainfarm” investoru attiecību konsultants
Tel. +371 29178878
E-pasts: janis.dubrovskis@olainfarm.com

Pielikumi