Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Moody’s apstiprina Citadeles kredītreitingu Baa3, mainot nākotnes prognozi uz pozitīvu
Emitents Citadele banka, AS (2138009Y59EAR7H1UO97)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2021-02-18 17:17:54
Versijas komentārs
Teksts

2021. gada 17. februārī starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody’s apstiprināja AS “Citadele banka” piešķirto investīciju pakāpes kredītreitingu Baa3, mainot nākotnes prognozi no stabilas uz  pozitīvu.

Reitinga izmaiņas saistītas ar makroekonomiskās vides vērtējuma izmaiņām, paaugstinot Lietuvas vērtējumu līdz Spēcīgs- no Apmierinošs+, un Latvijas vērtējumu līdz Apmierinošs+ no Apmierinošs. Reitinga apstiprinājums atspoguļo izmaiņas Citadeles svērtajā makroekonomiskās vides vērtējumā, paaugstinot to līdz Spēcīgs- no Apmierinošs+, kā arī uzlabojumus bankas darbības pamatrādītājos saistībā ar augstāku kapitalizāciju un slikto kredītu samazināšanos.

Pozitīva reitinga nākotnes prognoze atspoguļo Moody’s prognozes, ka 2021. gada 4. janvārī pabeigtā SIA UniCredit Leasing iegāde sekmēs bankas rentabilitātes atjaunošanos 2021. gadā, un neradīs būtisku aktīvu kvalitātes pasliktināšanos.

Citadeles valdes priekšsēdētājs Johans Akerbloms: “Moody’s apstiprinājums esošajam Citadeles kredītreitingam un mainītā nākotnes prognoze no stabilas uz pozitīvu, ir pierādījums mūsu biznesa modeļa ilgtspējai. Pozitīvi arī, ka tiek paaugstināts vietējā tirgus makroekonomiskās vides novērtējums.”

Par banku Citadele

Citadeles misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem un biznesam visā Baltijā vairāk iespēju.

Līdzās klasiskajiem bankas pakalpojumiem Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu: sākot ar mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķiniem un zibmaksājumiem, un beidzot, kā pirmie Baltijā, piedāvājot atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un uz mobilā tālruņa numuriem.

Citadele ir otra lielākā banka Latvijā pēc aktīviem. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

 

         Kristīne Mennika
         Korporatīvās komunikācijas vadītāja
         Tālr. +371 26528533
         E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
         
         Ilona Frīdmane
         Investoru attiecību vadītāja
         Tālrunis: +371 29483327
         IR@citadele.lv

Pielikumi