Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Lords LB Baltic Green Fund (V) iegādājas Citadeles galvenā biroja ēku Rīgā
Emitents Citadele banka, AS (2138009Y59EAR7H1UO97)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2020-09-15 10:00:31
Versijas komentārs
Teksts

Banka Citadele un Lords LB Baltic Green Fund (V) parakstījuši vienošanos par īpašumtiesību maiņu Citadeles galvenā biroja ēkai.

Lords LB Baltic Green Baltic Fund (V) mērķis ir paplašināt investīciju portfeli Rīgā, savukārt banka Citadele koncentrēsies uz pamata biznesu, nododot biroja ēkas pārvaldīšanu nekustamo īpašumu profesionāļu pārziņā.

"Parakstot šo vienošanos ar Lords LB Baltic Green Fund (V), esam īstenojuši vienu no lielākajiem nekustamā īpašuma darījumiem Rīgā. Procesu uzsākām pēc vairāku potenciālo investoru izrādītās intereses par šīs biroja ēkas iegādi, un vienošanās ar Lords LB Baltic Green Fund (V) panākta konstruktīvās sarunās," norāda Citadeles valdes loceklis Kaspars Jansons, piebilstot, ka Citadeles grupas galvenā biroja un filiāles atrašanās vieta paliks nemainīga. Banka turpmāk būs galvenais īrnieks un turpinās klientu apkalpošanu Republikas laukumā 2a.

Biroju ēkas kopējā platība ir vairāk nekā 30 000 kvadrātmetri, un no tās paveras panorāmas skats uz Rīgu un vēsturisko centru. Ēka sastāv no četriem identiskiem moduļiem, starp kuriem ir izveidoti jumta dārzi. Ēkā ir dažāda izmēra biroji un sanāksmju telpas, kā arī moderni aprīkots Konferenču centrs ar panorāmas skatu uz Daugavu dažādu konferenču, forumu un semināru organizēšanai līdz pat 200 cilvēkiem.

"Pēdējos gados esam vairākkārt izskatījuši iespēju pārdot centrālā biroja ēku, apzinoties, ka attālinātais darbs arvien pieaugs un bankai vajadzīgās biroja platības samazināsies. Redzot, ka ir vairāki potenciālie pircēji, banka nolēma, ka šis ir piemērots laiks darījumam. Lords LB Baltic Green Fund (V) mēs redzam kā labu sadarbības partneri, ar kuru attīstīt mūsu nākotnes biroja vajadzības. Darījums ļaus mums vēl vairāk koncentrēties uz pamata biznesu, atbalstot vietējo sabiedrību ar finanšu pakalpojumiem," skaidro Citadeles vadītājs Johans Akerbloms.

Šī gada martā Lords LB Baltic Green Fund (V) iegādājās arī 22,7 tūkstošus kvadrātmetru plašo IBC biznesa centru Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

"Fonda stratēģiskais mērķis ir investēt videi draudzīgos, ilgtspējīgos un vērtīgos nekustamā īpašuma objektos, sabalansējot riskus un peļņu. Rīgā iegādātais biznesa centrs stiprinās mūsu investīciju portfeli, radot mūsu investoriem ilgtermiņa vērtību," saka Lords LB Baltic Green Fund pārvaldnieks Mariuss Junda.

Pēc Mariusa Jundas teiktā, fonda mērķis ir koncentrēties uz ieguldījumiem Baltijas valstu galvaspilsētās, galvenokārt ieguldot jau pabeigtos un ienesīgos projektos.

Par Lords LB Asset Management

Slēgto nekustamā īpašuma ieguldījumu fondu Lords LB Baltic Fund (V) pārvalda Lords LB Asset Management –  augstas klases investīciju pārvaldes pakalpojumu sniedzējs institucionālajiem un privātajiem investoriem. 2008. gadā dibinātais Lords LB Asset Management koncentrējas uz nekustamo īpašumu un privāto kapitāla ieguldījumu stratēģijām. Uzņēmums šobrīd pārvalda 15 fondus - 12 nekustamo īpašumu, 2 privātā kapitāla un 1 enerģētikas un infrastruktūras fondu. Fonda pārvaldīto aktīvu kopējā vērtība 2020. gada jūnija beigās pārsniedza 605 miljonus eiro.

Par banku Citadele

Citadeles misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem un biznesam visā Baltijā vairāk iespēju.

Līdzās klasiskajiem bankas pakalpojumiem Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu: sākot ar mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķiniem un zibmaksājumiem, un beidzot, kā pirmie Baltijā, piedāvājot atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un uz mobilā tālruņa numuriem.

Citadele ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

 

         Kristīne Mennika
         Korporatīvās komunikācijas vadītāja
         Mob. tālrunis: +371 26528533
         Kristine.Mennika@citadele.lv
         
         Ilona Frīdmane
         Investoru attiecību vadītāja
         Mob. tālrunis: +371 29483327
         IR@citadele.lv
         
         Mihails Goļevs
         Finanšu institūciju daļas vadītājs
         Mob. tālrunis: +371 26196685
         IR@citadele.lv

Pielikumi