Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
“Moody's Investors Service” paaugstina bankas Citadele kredītreitingu no Ba2 uz Ba1 ar pozitīvu nākotnes prognozi
Emitents Citadele banka, AS (2138009Y59EAR7H1UO97)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2018-10-03 10:23:42
Versijas komentārs
Teksts

Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody's Investors Service” (“Moody's”) ir publicējusi paziņojumu, kurā AS “Citadele banka” (banka Citadele) ilgtermiņa depozītu reitings ir paaugstināts no Ba2 uz Ba1 ar pozitīvu nākotnes prognozi.

Kā norāda Moody’s, Citadeles kredītreitinga paaugstināšana galvenokārt ir saistīta ar veiksmīgu bankas stratēģijas īstenošanu, paplašinot darbību Baltijas valstīs. Reitinga paaugstināšanu pozitīvi ietekmējis arī augstāks kapitāla līmenis, augoša pelnītspēja, slikto kredītu apjoma samazināšanās, bankas pārvaldības stiprināšana un risku mazināšana, kas saistīta ar starptautisku klientu apkalpošanu.

Moody’s pozitīvā reitinga prognoze ir saistīta ar prognozēm par labvēlīgiem ekonomiskajiem un bankas darbības vides apstākļiem, bankas pārvaldības spēcināšanos, kā arī Citadeles tirgus daļas turpmāku palielināšanos Baltijas valstīs, neraugoties uz augošo konkurenci.

Bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis: „Citadele kopš tās dibināšanas, un īpaši pēc pasaules mēroga investoru un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas ienākšanas akcionāru sastāvā, ir pierādījusi, ka vietējā banka spēj augt un būt veiksmīgs Baltijas tirgus spēlētājs, konkurējot ar starptautiskiem tirgus dalībniekiem. Reitinga paaugstināšana ir vēl viens solis tuvāk mūsu stratēģiskajam mērķim kļūt par Baltijas čempionu privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanā. Mēs esam lepni par šo novērtējumu. Mūsu stratēģiskās iniciatīvas digitālajā vidē, apņēmība būt par klientu primārās izvēles banku un rūpība risku pārvaldībā iezīmē Citadelei aizraujošu nākotni.”

2018. gada pirmajā pusgadā Citadeles grupas kapitāla pietiekamības rādītājs (CAR) bija 18,0%, neto peļņa bija 18.0 miljoni eiro, klientu noguldījumi bija 2.65 miljardi eiro un grupas kredītportfelis bija 1.36 miljardi eiro.

Par Citadeli

Bankas Citadele akcionāri ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un starptautiska investoru grupa ar pieredzi banku sektorā visā pasaulē. Citadeles koncerns tiek pārvaldīts no Latvijas ar meitas uzņēmumiem un filiālēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē. Citadele nodrošina norēķinus un karšu maksājumus, aizdevumus, noguldījumu, ieguldījumu, aktīvu pārvaldes un līzinga pakalpojumus, kā arī virkni ekskluzīvus, unikālus produktus. 2017. gadā viens no vadošajiem klientu servisa novērtēšanas un uzlabošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumu Eiropā – “Dive” – atzina Citadeli par banku ar labāko klientu apkalpošanas servisu Latvijā un Lietuvā.

 

Papildu informācija:

Ieva Prauliņa

Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Tālrunis: +371 67010172

E-pasts: Ieva.Praulina@citadele.lv

 

Mihails Goļevs

Investoru attiecību vadītājs

Tālrunis: +371 67778585

E-pasts: Mihails.Golevs@citadele.lv

 

Santa Daniela Kanaška

Investoru attiecību speciāliste

Tālrunis: +371 67010991

E-pasts: IR@citadele.lv

Pielikumi