Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA neauditēts konsolidētais finanšu pārskats par 2018.gada pirmajiem 6 mēnešiem
Emitents Valmieras stikla šķiedra, AS (5493006XWNR6BLL15O35)
Veids 1.2 Pusgada finanšu pārskati un revīzijas ziņojumi / ierobežotas pārbaudes
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2018-08-31 16:01:05
Versijas komentārs
Teksts

AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA konsolidētais neto apgrozījums sasniedz EUR 60.93 miljonus

AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA un tās meitas uzņēmumu (turpmāk tekstā - VALMIERA GLASS GRUPA vai GRUPA) konsolidētais neto apgrozījums 2018.gadā 6 mēnešu periodā sasniedzis EUR 60,93 miljonus. Salīdzinot ar 2017.gada 6 mēnešu GRUPAS rezultātu, vērojams samazinājums par EUR 8,18 miljoniem, kas skaidrojams ar grupas ietvaros piegādājamo iepirkto materiālu trūkumu un gauso ražošanas apjoma pieaugumu ASV uzņēmumā. Kopumā plānotais apgrozījums tiktu sasniegts, ja būtu izpildījies ražošanas mērķis.

Konsolidētā operatīvā peļņa (EBITDA) sastādīja EUR 5,43 miljonus, un tas ir par EUR 6,27 miljoniem jeb 53,4% mazāk kā 2017. gada 6 mēnešos. Arī EBITDA marža no 16,9% 2017. gada periodā samazinājās līdz 8,95 %. Savukārt peļņa no saimnieciskās darbības (EBIT) sastādīja EUR -1,854 miljonus, kas ir par EUR 7,96 miljoniem mazāk kā 2017. gada 6 mēnešu periodā. Konsolidētā darbības peļņas rentabilitāte 2018. gada pirmajos 6 mēnešos bija -3% dēļ sarežģījumiem ASV uzņēmumā, kas arī ietekmē citus galvenos rādītājus, kas ir negatīvi.

Ņemot vērā meitasuzņēmuma P-D VALMIERA GLASS USA Corp. darbību un sniegumu 6 mēnešu laikā 2018.gadā, valdes pienākums bija pārskatīt budžetu un prognozēt VALMIERA GLASS GRUPAS neto rezultātu uz gada beigām līdz EUR 5 miljoni zaudējumu.

Uzņēmumi Latvijā un UK ir sasnieguši savus plānotos budžeta rādītājus 2018. gada 6 mēnešu periodā, un vadība saglabā prognozi, ka tas tiks izpildīts arī līdz gada beigām. Neskatoties uz to, šie labie rezultāti nespēj kompensēt ASV uzņēmuma radītos ievērojamos zaudējumus. Šie zaudējumi darbības uzsākšanā radās pārsniedzot investīciju budžetu, kā arī ar vēlāku ražošanas iekārtu palaišanu. Vadība ir laicīgi veikusi nepieciešamās darbības un sagaida uzlabojumus līdz gada beigām. Operatīvo rezultātu uzlabošanās Amerikas rūpnīcā tiek prognozēta uz 2018. gada decembri. ASV uzņēmuma kopējā situācija ietekmē arī kopējo finansiālo stāvokli. Uzņēmuma valde šobrīd veic sarunas ar banku pārstāvjiem un lielākajiem akcionāriem par iespējamo papildus finansiālo nodrošinājumu.


Par VALMIERA GLASS GRUPU:
AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA un tās meitas uzņēmumi (turpmāk tekstā saukta – VALMIERA GLASS GRUPA jeb GRUPA) ir viens no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi stikla šķiedras ražošanā. VALMIERA GLASS GRUPAS pamatdarbības virzieni ir stikla šķiedras pētniecība, stikla šķiedras produktu izstrāde, ražošana un pārdošana. VALMIERA GLASS GRUPA ir vienīgā uzņēmumu grupa pasaulē ar vertikāli integrētu struktūru un plašu stikla šķiedras produktu klāstu termoizolācijas tirgum ar temperatūras noturību līdz pat 1250°C.

 

Pielikumi