Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Tiesas negatīvais lēmums Beniluksa valstīs neietekmēs “Latvijas balzama” ražošanas apjomus
Emitents Latvijas Balzams, AS (097900BGLZ0000056644)
Veids 3.1. Papildu regulētā informācija, kas ir jāatklāj saskaņā ar dalībvalsts tiesību aktiem
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2018-01-11 12:13:38
Versijas komentārs
Teksts

Lai gan Nīderlandes tiesa apstiprinājusi Krievijas valsts tiesības Beniluksa valstīs izmantot degvīna preču zīmes “Stolichnaya”, “Stoli” un “Moskovskaya”, Latvijas lielākā alkoholisko dzērienu ražotāja “Latvijas balzams” kopējos ražošanas un pārdošanas apjomus tas  neietekmēs. Centrālie degvīna eksporta tirgi saglabājas nemainīgi – ASV, Itālija, Spānija, Apvienotā Karaliste, Kanāda un Grieķija.

““Stolichnaya” un “Moskovskaya” zīmolu dzērieni netika pārdoti Beniluksa valstīs jau kopš 2015. gada. Tomēr provizoriski vērtējot, minētais tiesas spriedums skartu ļoti mazu daļu biznesa, iespējams, tikai 1% no kopējā ražošanas apjoma. Tāpēc šis spriedums neietekmēs “Latvijas balzams” darbību,” stāsta Intars Geidāns, “Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs. “Sekosim līdzi tālākai procesa attīstībai, “SPI” grupai pārsūdzot šo lēmumu Nīderlandes Augstākajā tiesā,” noslēdz I. Geidāns.

Kā ziņots iepriekš, jau vairākus gadus pastāvējis strīds starp Krievijas valsts uzņēmumu “Sojuzplodoimport” un “SPI” grupu, kurā ietilpst arī Latvijas uzņēmumu grupa “Amber Beverage Group”, kas ir lielākais AS “Latvijas balzams” akcionārs. Trīspadsmit gadu ilgajā tiesas procesā uzņēmumi nespēja sadalīt tiesības uz degvīna tirdzniecības zīmēm.

Jaunais lēmums pierāda, ka Nīderlandes tiesu prakse ir ievērojami atšķirīga no tiesu procesiem citās valstīs. Proti, Nīderlandes lēmums tika pieņemts īsi pēc trim ievērojamām “SPI” grupas uzvarām Brazīlijā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Austrālijā. Pērnā gada 31. oktobrī Federālā Apelācijas tiesa Brazīlijā apstiprināja “Stolichnaya” piederību “SPI” preču zīmēm; lēmums tika pieņemts vienprātīgi un pēc vairākiem pagaidu lēmumiem “SPI” labā, tostarp Augstākajā tiesā, un pēc Riodežaneiro federālās tiesas 2010. gada marta sprieduma par labu “SPI”. Savukārt Amerikas Savienoto Valstu apgabaltiesā Ņujorkas dienvidu apgabalā lieta tika apturēta 2017. gada 3. novembrī, jo Krievijas Federācija nebija iesniegusi tiesā nepieciešamos dokumentus. Tādēļ pērnā gada 20. novembrī Austrālijas federālajā tiesā iesniegtā lieta tika apturēta.

“Latvijas balzams” pārstāvji vēlreiz atzīmē, ka šis Hāgas tiesas lēmums attiecas tikai uz preču zīmju “Stolichnaya”, “Stoli” un “Moskovskaya” realizāciju tieši Beniluksa valsīs. Neskaitot Beniluksu, “SPI” grupai un tās sabiedrotajiem preču zīmes ir reģistrētas vairāk nekā 180 valstīs.

 

Plašāka informācija:

Sabīne Rutka, “LEAD Korporatīvā komunikācija” konsultante

E-pasts: sabine.rutka@lead.lv

Tālr.: +371 26198363

www.amberbev.com

Pielikumi