Valdība atbalsta 4,1 miljonu EUR UIN nodokļa atlaidi AS “Latvijas balzams” sakarā ar 23 miljonu EUR investīciju projekta realizēšanu
Emitents Latvijas Balzams, AS (097900BGLZ0000056644)
Veids 3.1. Papildu regulētā informācija, kas ir jāatklāj saskaņā ar dalībvalsts tiesību aktiem
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2017-10-10 15:36:09
Versijas komentārs
Teksts

Pēc vairāk nekā divu nedēļu izskatīšanas šodien Ministru kabineta sēdē valdība atbalstīja akciju sabiedrības (AS) “Latvijas balzams” uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides piemērošanu saistībā ar lielu investīciju projektu. Investīciju projekta ietvaros AS “Latvijas balzams” paplašinās un modernizēs vēsturisko “Latvijas balzama” ražošanas ēku un noliktavas. Projekts paredz izbūvēt jaunas ēkas, kā arī rekonstruēt esošās ēkas.

Vērtējot Latvijas valsts intereses, desmit gadu periodā tautsaimniecības galvenie ieguvumi no investīciju projekta īstenošanas būtu papildus eksporta apjoms (+158 miljoni EUR), nodokļu maksājumi (+6,4 miljoni EUR) un papildus iegādes no vietējiem komersantiem (vismaz +20 miljoni EUR, no kuriem 12,6 miljoni EUR būvniecības investīcijas). Jāuzsver, ka projekta īstenošana, vienlaikus ar būtisku produktivitātes kāpumu, nodrošinātu arī vairāk nekā 500 esošo darba vietu saglabāšanu un salīdzinoši strauju darba samaksas pieaugumu.

Kopējās projekta summas 23 miljonu eiro ieguldījuma rezultātā ilgtermiņā tiks paaugstināts uzņēmuma konkurētspējas un eksporta potenciāls, palielinot uzņēmuma ražošanas jaudu un modernizējot ražošanas procesu. Projekta īstenošanas rezultātā tiek prognozēts, ka 2023. gadā uzņēmuma eksporta produkcijas apjoms būs 72,5 miljoni eiro, kas būs par 30,4% vairāk nekā 2017. gadā, kad tiks uzsākta investīciju projektu realizācija.

“Šī gada maijā mēs iesniedzām visus nepieciešamos dokumentus un aprēķinus Ekonomikas ministrijā, lai lūgtu piemērot mūsu plānotajiem ilgtermiņa ieguldījumiem UIN atlaidi atbilstoši Likumam „Par uzņēmumu ienākuma nodokli”. Mēs esam gandarīti, ka valdība ir novērtējusi investīciju nozīmi Latvijas tautsaimniecībā un tādējādi arī skaidri parādījusi savu atbalstu lielajiem Latvijas ražotājiem un eksportētājiem. Mēs pateicamies Ekonomikas ministrijai par konstruktīvo un profesionālo sadarbību projekta vērtēšanas laikā un pieņemto lēmumu, kas apliecina, ka minētais projekts atbilst “Likumā par uzņēmuma ienākuma nodokli” paredzētajam UIN nodokļa atvieglojumam,” saka AS “Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs Intars Geidāns.

AS “Latvijas balzams” ir viens no lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem valstī – katru gadu nodokļos uzņēmums valsts budžetā ieskaita ap 50 miljoniem eiro un projekta realizācijās gadījumā 10 gadu laikā nodokļos valsts saņemtu vēl 6,4 miljonus eiro. AS “Latvijas balzams” ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijas valstīs, kas ražo vairāk nekā 100 dažādu zīmolu dzērienus. Produkcija tiek pārdota vairāk nekā 170 eksporta tirgos ar “SPI Group” starpniecību, kā arī vairāk nekā 42 tirgos AS “Latvijas balzams” tiešā eksporta ceļā.

Papildu informācijai:

Inga Latkovska, konsultante

E-pasts: Inga.latkovska@lead.lv

Tālr.: 29455254

Pielikumi