Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
AS „Valmieras stikla šķiedra” nerevidēts konsolidētais starpperiodu pārskats par 2017.gada pirmajiem 6 mēnešiem
Emitents Valmieras stikla šķiedra, AS (5493006XWNR6BLL15O35)
Veids 1.2 Pusgada finanšu pārskati un revīzijas ziņojumi / ierobežotas pārbaudes
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2017-07-28 09:06:36
Versijas komentārs
Teksts

AS „Valmieras stikla šķiedra” konsolidētais neto apgrozījums sasniedz 69.11 miljonus eiro

AS „Valmieras stikla šķiedra” un tās meitas uzņēmumu (turpmāk tekstā - Valmiera Glass Grupa vai Grupa) konsolidētais neto apgrozījums 2017.gada 6 mēnešos sasniedzis 69.11 miljonus eiro. Apgrozījums ir palielinājies par 2.41 miljonu eiro jeb 3.6% pret analogu periodu pērn, sasniedzot līdz šim Grupas labāko pirmo pusgadu pārdošanas ziņā.

Grupas konsolidētā operatīvā peļņa (EBITDA) periodā ir pieaugusi par 28% jeb 2.6 miljoniem eiro, salīdzinot ar 2016.gada pusgadu, un veido 11.7 miljonus eiro. Arī EBITDA marža ir pieaugusi par 3.5% - no 14% līdz 17.5%, un attiecīgi peļņa no saimnieciskās darbības (EBIT) sasniedza 6.11 miljonus eiro, kas ir par 2.23 miljoniem eiro jeb 57% vairāk nekā analogā periodā pērn. Savukārt Grupas neauditētā konsolidētā neto peļņa - 5.59 miljoni eiro, par 2.4 miljoniem eiro vairāk nekā 2016.gada sešos mēnešos.

„Lai sasniegtu vēl augstākus biznesa rādītājus, redzam, ka ir nepieciešams palielināt uzņēmuma ražošanas jaudas un konkurētspēju. Tāpēc būvējam jaunu ražotni Amerikas Savienotajās Valstīs ar 50 000 tonnu kapacitāti sausa diega gadā,” norāda AS „Valmieras stikla šķiedra” valdes priekšsēdētājs Andrē Švionteks (Andre Schwiontek).

Apjomīgā investīciju projekta ASV, kas tika uzsākts 2016.gadā, īstenošana norit atbilstoši plānam - gan projekta izmaksu, gan projekta laika grafika ziņā. Ražotnes ēka ir uzbūvēta aptuveni 50% apjomā, un saskaņā ar projekta plānu jau tiek ierīkotas pirmās tehnoloģijas un aprīkojums. Paralēli norit jauno speciālistu sagatavošana darbam ASV uzņēmumā, organizējot apmācības Džordžijas štata tehniskajā koledžā, Dublinā, un praktiskas pieredzes apmaiņas mātes uzņēmumā AS „Valmieras stikla šķiedra”, Latvijā.

Grupas vadība prognozē, ka 2017.gadā Grupas konsolidētais neto apgrozījums varētu sasniegt 130 miljonus eiro, savukārt konsolidētā tīrā peļņa 9 miljonus eiro, ņemot vērā pasaules stikla šķiedras tirgus pozitīvās izaugsmes tendences, stikla šķiedras industrijas straujo attīstību un izteikti augsto pieprasījumu pēc stikla šķiedras produktiem.


Par Valmiera Glass Grupu:
AS „Valmieras stikla šķiedra” un tās meitas uzņēmumi (saukta – Valmiera Glass Grupa jeb Grupa) ir viens no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā. Valmiera Glass Grupas kompānijas darbojas divos kontinentos trīs pasaules valstīs: Latvijā, Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. AS „Valmieras stikla šķiedra” ražotnēm ir vairāk kā astoņdesmit gadu pieredze tekstilpārstrādē un to produkcija ir vērsta uz dažādiem rūpniecības tirgiem. Grupā ietilpst četri uzņēmumi: mātes sabiedrība AS „Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitas sabiedrības - Valmiera Glass UK Ltd. Lielbritānijā, P-D Valmiera Glass USA Corp. un Valmiera Glass USA Trading Corp. Amerikas Savienotajās Valstīs.

 

 

Kontaktinformācija:
Marika Nīmante
AS „Valmieras stikla šķiedra” mārketinga projektu vadītāja
Tel.: +371 64202276, +371 26635509
Fakss: +371 64281216
E-pasts: Marika.Nimante@valmiera-glass.com
Vairāk informācijas par uzņēmumu: www.valmiera-glass.com

Pielikumi