Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
SIA “ExpressCredit” izlaiž obligācijas 5 miljonu eiro apmērā
Emitents DelfinGroup, AS (iepriekšējais nosaukums - ExpressCredit, SIA) (2138002PKHUJIMVMYB13)
Veids Citi
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2014-03-28 14:23:57
Versijas komentārs
Teksts

Latvijā lielākais lombardu tīkls SIA “ExpressCredit”, kas strādā ar zīmolu Lombards24.lv, ir noslēdzis obligāciju emisiju, uzņēmuma darbības attīstībai piesaistot 5 miljonus eiro. Kopumā tika izlaistas 5000 obligācijas ar sākotnējo nominālvērtību 1000 eiro. Kupona gada procentu likme ir 14% ar 5 gadu termiņu un pakāpenisku atmaksu.

Veiksmīgas obligāciju emisijas rezultātā SIA “ExpressCredit” obligācijas tiek iekļautas NASDAQ OMX Riga Baltijas parāda vērtspapīru sarakstā, kur tās būs pieejamas publiskai tirdzniecībai.   

Uzņēmuma vadība obligāciju izlaišanas nepieciešamību skaidro ar efektīvāku finanšu pārvaldību, pārfinansējot esošo aizdevumu uz izdevīgākiem nosacījumiem, kā arī ar nepieciešamajām investīcijām uzņēmuma konkurētspējas stiprināšanai nebanku kreditēšanas sektorā. 

“Starp lombardiem šobrīd esam tirgus līderis ar aptuveni 30% tirgus daļas, tomēr, domājot par uzņēmuma attīstības perspektīvām, pakāpeniski plānojam pilnveidot arī citus nebanku kreditēšanas veidus – aizdevumu bez ķīlas un auto līzingu. Šobrīd mums ir jau 204 tūkstoši reģistrētu klientu, kas izmantojuši kādu no mūsu aizdevumiem. Tas parāda to, ka cilvēki mums uzticas un mūsu pakalpojumi ir nepieciešami. Īstermiņa aizdevuma saņēmējiem ir svarīgi, lai klātienē un drošā vidē mūsu filiālē varētu aprunāties ar konsultantu, kas izskaidro visus aizņemšanās nosacījumus,” skaidro SIA “ExpressCredit” valdes priekšsēdētājs Agris Evertovskis, vienlaikus uzsverot, ka personisks kontakts ar klientu filiālē ir būtiska konkurētspējas priekšrocība, salīdzinot ar ātrajiem kredītiem, ko noformē ar interneta starpniecību. 

SIA “ExpressCredit” pēdējos gadus ir veikuši būtiskas investīcijas, lai attīstītu filiāles visā Latvijā un nodrošinātu ērtu un drošu pakalpojumu – visas filiāles ir mūsdienīgi iekārtotas, ir uzstādītas video novērošanas kameras, visas ķīlas ir apdrošinātas un tiek glabātas īpašā ar signalizāciju aprīkotā glabātavā. 

Uzņēmuma vadība ir gandarīta par augsto investoru interesi iegādāties obligācijas. “Sekmīga obligāciju emisija ir apliecinājums tam, ka strādājam caurspīdīgi un atklāti, ievērojot labākos korporatīvās pārvaldības standartus,” norāda SIA “ExpressCredit” valdes priekšsēdētājs Agris Evertovskis. 

Obligāciju emisiju organizēja AS “Baltikums Bank”. 

SIA "ExpressCredit" apgrozījums saskaņā ar 2013. gada neauditētiem datiem bija 13,67 miljoni eiro, peļņa – 370 280 eiro, savukārt nodokļos tika nomaksāti 1 987 980 eiro.  2013. gadā uzņēmumā vidēji strādāja 277 darbinieki. 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

SIA "ExpressCredit" ir licencēts nebanku paterētāju kreditēšanas uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā. SIA "ExpressCredit" darbojas ar zīmolu Lombards24.lv 38 lielākajās Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās 95 filiālēs, piedāvājot patērētājiem aizdevumu pret kustamas mantas ķīlu (lombarda kredīts), aizdevumu bez ķīlas, aizdevumu pret transporta līdzekļa nodrošinājumu, aizdevumu pret hipotēku. Uzņēmuma pakalpojumus izmantojuši vairāk nekā 200 tūkstoši fizisku personu. SIA "ExpressCredit" īpašnieki ir SIA "Express Holdings" (51%), SIA "Ebility" (24,5%), SIA "AE Consulting" (24,5%).

 

         Kontaktpersona:
         Agris Evertovskis
         Valdes priekšsēdētājs
         Fax: +371 67809194
         E-pasts: agris.evertovskis@lombards24.lv

Pielikumi